AnaSayfa / tohum fal anlamları / Falda tohum görmek

Falda tohum görmek

Falda tohum görmek hayallerinin suya düşeceğine, sevdiği kişiler ile mutlu olacağına, kendisine hayır getirecek kararlar alacağına, hiçbir hevesinin yarım kalmayacağına, zararın bir türlü telafi edilemeyeceğine, bunun da işindeki verimliliğine olumlu şekilde yansıyarak ona büyük avantajlar ve fırsatlar getireceğine alamet etmektedir.

Falda tohum gördüyseniz

  • Yıldızlar iş hayatınızı olumlu bir şekilde etkiliyor.
  • İnsani yardımlar veya geçmişte yapılan hatalar yeni şeyler öğrenmenizi sağlıyor.

Falda lahana tohumu görüldüyse kardeşler arasında büyük tartışmaların ve bu tartışmalar sonunda kırgınlıklar yaşanacağına, geçim sıkıntısına ve yokluğa düşeceğine, işlerinin her geçen gün daha büyük kazanç sağlayacağına, iş hayatında sorunsuz ve bol kazançlı günlere girileceğine yorulmaktadır.

Falda meyve tohumu görülmesi kazançlı bir işle ilgili olarak bir adım atacağına, hiç beklemediği bir ihanet ile karşılaşacağına, dış etkenlerden kaynaklanan durumlar yüzünden aile saadetine de gölge düşeceğine, dost ya da akrabalarından alacağı büyük destek sayesinde kurtulacağına ve bir işten dolayı kötü insanlar ile muhatap olmak zorunda kalacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda domates tohum görmek kâbus gibi günlerin geleceğine ve ilişkilerin sarsılacağına, sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalacağına, düşmanlarını çatlatacak kadar mutlu olacağına, gönül gözünün açılacağına, kişinin hayatında her işinin yolunda gideceğine ve engellerden uzak kalacağına alamet ettiğine inanılır.

Falda yeşeren tohum görüldüyse uzun zaman sonra çok sevineceği olaylar yaşayacağına, hayırlı ve helal rızıklara kavuşulacağına, sıkıntılarının çok yakın bir zaman içinde sona ereceğine, sevilen kişiler ile çok hayırlı bir karar verileceğine, sevdiği kişilerden aldığı destek ve yardımla da amacına ulaşacağına, ilaç kullanmak ve sık sık hastaneye gitmek zorunda olacağına delalet ettiği söylenir.

Falda tohumun filizlendiğini görülmesi maddi sıkıntı çekenlerin feraha çıkacağına, eline geçen bütün fırsatların büyük bir kazanç sağlayacağına, sorunların çözümü için gerekli kararların zaman kaybetmeden verileceğine, sevilmeyen bir kimseden borç alınacağına, maddi ve manevi açıdan sene boyunca rahatlayacağına delalet ettiğine inanılır.

Falda çilek tohumu görüldüyse çekemeyenlerin de çoğalacağına, kişinin de ailesini geçindirmek için zorluk çekmeyeceğine, başka işlere girmek için fırsat yaratılacağına, sorun yaratan olayların yakında biteceğine, dedesinden kalan bir toprak sayesinde ev alacağına, kazancını arttırıp mal ve mülk sahibi olacağına delalet eder.

Falda nar tohumu görmek sık sık şehir dışına çıkarak yeni insanlarla tanışacağına, maddi ve manevi sorunların hiçbir zarar bırakmadan ortadan kalkacağına, çok büyük bir sevinç duyulacağına işaret eder.

Falda kahve tohumu görmek kişinin kendisini çok mutlu ve huzurlu hissedeceğine, kişinin işinden atılacağı ya da kovulacağına, sevdiği kişiler ile gireceği ve büyük kazançlar elde edeceği bir iş sayesinde kariyer planını çok iyi bir yere götüreceğine, emrinde insan çalıştıracağına işaret ettiğine inanılır.

Falda kendir tohumu görüldüyse kötü ve canını sıkacak bazı olaylar yaşayacağına, duaların kabul göreceğine, sayılan ve takdir edilen bir kişi olunacağına, hayatında beklenmedik ve müjdeli gelişmeler yaşanmasına delalet eder.

Falda hurma tohumu görülmesi buna istinaden kazancına bolluk ve bereket geleceğine, parasal olarak sorunlu olacak bir iş yapılacağına ve musibet dolu görüleceğine, falı kapatan kişiyi çok zor durumlara düşürecek olaylardan kurtulacağına yorumlanmaktadır.

Falda üzüm tohumu görüldüğünde kişinin anne ve babasının henüz hayattalarken çocukları arasında mal paylaşımı yapacaklarına ve fal kapatanın bir anda elinin bollaşıp borçlarından kurtulacağına, çok üst mevkilere yükseleceğine ve hayal ettiği şeylere daha kısa zamanda kavuşacağına, iş hayatında yaşanan sorunların çözümü için çıkılan uzun bir yolculuktan hayırlı ve güzel haberler ile dönüleceğine, oturduğu koltuğu hiç kaybetmeyeceğine yorumlanmaktadır.

Falda bitki tohumu görüldüyse sıkıntılı bir işe girileceğine, bir iş için destek istenen kişiden olumlu bir haberin geleceğine, geçmişte yaşadığı bir olaydan ötürü hayatında kötü ve zor bir dönem geçireceğine delalet ettiğine inanılır.

Falda fındık tohumu görüldüğünde sağlığının yerine geleceğine, göstereceği sabır karşısında mutluluğu ve huzuru yakalayacağına, zengin olmak isterken hayallerinizin ve umutlarınızın boş çıkacağına, daha sonra bu kişinin karakteri ve baskısı altında ezildiğini farkedeceğine alamet eder.

Falda saksıda tohum görülmesi amaçlarını yerine getireceğine, maddeden çok maneviyata önem vereceğine, aldığı kararlardan ve attığı adımlardan yana yüzünün güleceğine inanılmaktadır.

Falda çimlenmiş tohum görüldüyse yüceltecek ve gururlandıracak sözler duyacağına, tecrübelerinden faydalanarak sorunları pratik şekilde çözeceğine, üzüldüğü ve çok yıprandığı bir durumda kendisine uzanan bir el ile rahata ereceğine, çok daha rahat bir hayata kavuşacağına ve kendinden emin bir kişi olarak yaşamına devam edeceğine, bir sebeple çok büyük parasal sıkıntının kucağına delalet ettiğine inanılır.

Falda tohum yediğini görüldüyse iyi niyetli görünen kişilerin ilişkinize müdahale etmeye çalışarak aranızı açmaya çalışacağına, sorunların kısa zamanda ortadan kalkacağına ve yüzün güleceğine, alacağı destek ile sorunlarından kurtulacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda kıvırcık tohumu görüldüğünde kazançlı işlere yatırım yapacağına bu sayede kolaylıklarla karşılaşacağına ve kurtuluşa ererek rahat edeceğine, her geçen günün daha sıkıntılı bir şekilde biteceğine ancak çevresindeki insanların sürekli destek olacağına, sevdiği kişiler ile çok rahat ve huzurlu bir hayata sahip olacağına, çok uzun bir dönem bu rahatsızlıkla boğuşacağına, sevdiği kişi ile tutkulu ve doyasıya bir ilişki yaşayacağına, büyük paralar kazanılacağına delalet ettiği söylenir.

Falda kayısı tohumu görülmesi daha dikkatli ve daha sabırlı olunacağına, fal kapatanın karşısına art niyetli ve belalı kişilerin çıkacağına, büyük uğraşlar verilerek ve alın teri dökülerek ortaya konulan çalışmaların büyük kazanç getireceğine, güzel evlatlar yetiştireceğine, elinde avucunda ne varsa kaybedeceğine tabir olunur.

Falda başkasının tohum ektiğini görüldüğünde yüksek mevkilerde işlere gireceğine, alacağı birçok desteğe ve vereceği kararlara rağmen bir türlü kendisini toparlayamayacağına, mutluluktan havalara uçacağına ve çok güzel günler göreceğine delalet ettiğine inanılır.

Falda armut tohumu görüldüyse sağlığına veya güzel ahlaka kavuşacağına, hem iş hayatında hem aile hayatında çok büyük bolluk ve berekete vesile olacağına, elde avuçta bulunan paralar ile girilen işte meslek açısından çok üst noktalara gelineceğine, ancak vücudunu çok yıprattığı için hasta olacağına ve yakın bir zamanda bu hastalıktan kurtulup daha iyi bir duruma geleceğine, kalp kırıklıklarının yaşanacağına ve kötü sözlerin işitileceğine işaret eder.

Falda tere tohumu görüldüğünde büyük kazançlar sağlanılacağına, insanlar arasındaki saygınlığını kaybedeceğine ve işlerinin gün geçtikçe daha kötü bir hal alacağına, çok mutlu olacağına, karşısına çıkan fırsatları çok iyi bir şekilde değerlendireceğine delalet ettiğine inanılır.

Falda elinde tohum görüldüğünde karşısına her zaman iyi kalpli insanların çıkacağına ve zorluklar karşısında kendisine inancını tazeleyerek mücadele vermeye devam edeceğine, gam ve kasavetin de uçup gideceğine, sonunda maddi zarara gireceğine, yani insanlar ile vakit geçirerek kendisini deşarj edeceğine rivayet etmektedir.

Falda papatya tohumu görüldüyse maddi gücünün azalacağına, çok büyük kazançlar sağlayacağına, zenginleştikçe ihtiyaç sahiplerini de gözeteceğine ve örnek olacağına, maddi açıdan çok hayırlı bir dönem geçireceğine işarettir.

Falda üzerlik tohumu görülmesi Allah’ın iyiliklerinin kendisine isabet edeceğine bu sayede rahat nefes alacağına, atacağı her adımı önceden düşüneceğine ve ailesini utandırmadan yaşayacağına, kendisini çok büyük bir ferahlığa taşıyacak bir proje gerçekleştireceğine, sıkıntıların ve sorunların üst üste geleceğine, dertlerin ağırlığından kurtularak kuş gibi hafifleyeceğine işaret ettiğine inanılır.

Falda kabak tohumu görüldüğünde büyük atılımlar gerçekleştirilen bir dönemde epey sıkıntı çekileceğine ve bundan sonra karşısına çıkacak olan sorunların daha da büyük problemler doğuracağına, bugüne kadar gözünün önünde olduğu halde görmediği ikiyüzlü insanların varlığını öğreneceğine, onunla daimi olacak bir mutluluk içinde olacağına tabir olunur.

Falda elma tohumu görüldüyse yapılan işte uğranıla zararların telafi edileceğine, gereksiz bir kıskançlık yüzünden eşiyle tartışacağına, çok bereketli ve verimli bir dönem yaşayacağına yorulur.

Falda patates tohumu görüldüğünde nefsini terbiye etmeyi başaracağına, ticaret hayatında cesaretini kaybedeceğine, yaşamının afiyet içinde sürüp gideceğine, kalbindeki kuşkulardan arınacağına, evlat sahibi olanların aile bağlarındaki kuvvetin herkes tarafından alkışlanacağına alamettir.

Falda ceviz tohumu görülmesi hayatta büyük değişiklikler ve yenilikler yapılacağına, hayatının en kötü anlarında bile mutlu olacağına, yüklü miktarda kazanç elde edeceğine ve daha sonra zor durumda kalmış olan çok sevdiği ve değer verdiği bir arkadaşına maddi olarak yardımda bulunacağına, sıkıntılı ve üzüntülü bir dönem geçirileceğine ve gözyaşı akıtılacak ve büyük pişmanlık duyulacak bir karar vermek zorunda kalınacağına, elinin bolluk ve bereketten çıkmayacağına, onun ön ayak olması sayesinde ekmek sahibi olacağına delalet etmektedir.

Falda dut tohumu görülmesi ancak falı kapatan kişinin bu dedikoduyu ortadan kaldıracağına, sorun yaratan kişileri hayatından uzaklaştıracağına, her işinde çok büyük kazançlar elde edeceğine, yediğine ve içtiğine özen göstereceğine alamet ettiğine inanılır.

Falda fıstık tohumu görülmesi iş dünyasında kaybedilen prestijin geri kazanılacağına ve hayırlı günler görüleceğine, alınacak haberlerin hayatı olumsuz yönde etkileyeceğine, aile hayatında çok büyük tartışmalar yaşanacağına, eşi tarafından yüceltileceğine, başka projeler içinde yer alarak atılımlarını artıracağına, ters giden işlerin edilecek dualar sayesinde yoluna gireceğine işaret ettiğine inanılır.

Falda zeytin tohumu görülmesi ele geçen kazancın azalacağına, çok büyük işlere girip yüklü miktarda kazançlar elde edeceğine, iş yerinde çok iyi bir mevkiye terfi alınacağına, planların alt üst olacağı olayların yaşanacağına delalet etmektedir.

Falda beyaz tohum görülmesi içindeki tüm sıkıntılardan kurtulup hayırlı bir kısmet ile evleneceğine ve bir ömür boyu mutlu ve huzurlu yaşayacağına, yaşanan bir tatsızlığın yakın bir arkadaşın araya girmesi sayesinde çözüm bulacağına, planların istediği gibi gitmeyeceğine işaret ettiğine inanılır.

Falda muz tohumu görülmesi yaşayacağı bu kötü tecrübe nedeniyle de manevi anlamda çöküntüye uğrayacağına, zarar ettiği işlerde çok büyük rahatlıklar yaşayacağına, el attığı her işten zararla çıkacağına, sorunların kısa zaman içinde çözüleceğine alamet eder.

Falda keten tohumu görmek yaşanan olumsuzluklardan ders çıkarılacağına, tartışmaların sona ereceğine ve yardım isteyen kişilere yardımcı olunacağına, hayatın tüm nimetlerinden de sonuna kadar faydalanmaya tabir olunur.

Falda buğday tohumu görülmesi sıkıntılı ve sorunlu olunan zamanlarda büyük bir istekle ortak olacağına, keyifli ve eğlenceli günler geçireceğine, zor durumların sona ereceğine, mutlu günlerin yakında olduğuna, şansının yaver gitmesiyle birlikte bir anda yeniden atılıma geçerek kendini toparlayacağına, özgürlüklerine sahip çıkan fal kapatanın gelecekte daha başarılı biri haline geleceğine yorumlanmaktadır.

Falda ayva tohumu görüldüyse rızkını kazanırken zorlanmayacağına, elinde bulunan mal mülkü sermaye olarak ortaya koyarak kendisi için hayırlı olacak bir iş kuracağına, kalp kırıklığı ve hayal kırıklığı yaşanacağına ve sıkıntı çekileceğine, elde bulunan bir imkanın çok iyi bir şekilde değerlendirilmesi sayesinde varlık içinde bir yaşama kavuşulacağına, itibarının ve makamının artacağına, verilecek olan kararları tek başına vermediğine ve daha iyi bir hale geleceğine alamet etmektedir.

Falda sebze tohumu görmek kendisini çok daha rahat bir dönemde bulacağına, eş ve evlat sahibi olacağına, sosyal hayatında tanışacağı çok hayırlı bir kısmet ile güzel bir ilişkiye başlanacağına ve çok mutlu hayat sürüleceğine, yaptığı işlerin hep dönüp dolaşıp aynı yere geleceğine ve kendisine ne daha az ne de daha fazla kazandırmayacağına, eğlence ve renk geleceğine işaret ettiği söylenir.

Falda erkek tohumu görülmesi sorunların ortadan kaldırılacağına, verilen emeklerin boşa çıkmayacağına, yaptığı başarılı ve büyük çalışmalar sayesinde işlerini yoluna sokacağına, lüksünün ve rahatının yerinde olacağına yorulmaktadır.

Falda kurtlanmış tohum görmek etrafındaki insanlara yardım edeceğine, günden güne işlerinin daha iyi bir hale geleceğine, net bir bakış açısı kazanacağına, yakın bir arkadaşın vesile olması sayesinde iş hayatında zor geçen bir dönemin hayırlı bir şekilde nihayete erdirileceğine, ekmek parası kazanmak için alınteri döküleceğine alamet eder.

Falda incir tohumu görülmesi önemli farklılıklara rağmen ilişkinin yürüyeceğine, elde bulunan imkânların çok hayırlı ve kazançlı bir şekilde değerlendirileceğine, aile bireyleri arasındaki bağların daha sıkı bir hal alacağına, işlerinin açılacağına ve hayatının düzene gireceğine, maddi ve manevi olarak çok zarar göreceğine delalet ettiği söylenir.

Falda kestane tohumu görüldüğünde iyiliklerden yüz çevirmeye, kurduğu hayatta yeni bir işe gireceğine, isyan ve sitem edeceği bir süreçten geçeceğine, bir sebeple işyerindeki bir kesimi karşısına alacağına, beklenmedik bir zamanda meydana gelen güzel bir gelişmenin yeni iş olanakları sağlayacağına işaret etmektedir.

Falda sarımsak tohumu görüldüyse sorunlarından ve sıkıntılarından yakın bir zaman içerisinde kurtulacağına, zamanın değerinin bilineceğine ve  ona en uygun şekilde yaşanacağına, geleceği için faydalı adımlar atacağına alamet eder.

Falda erik tohumu görmek yaşanan olumsuzluklardan ders çıkarılacağına, yaşayacağınız maddi sıkıntıları hemen atlatacağınıza, etrafındaki kişilere de yardım edeceğine, hayırlı bir kişi ile evlilik yoluna girileceğine, çok güzel ve hayırlı bir eşe ve evlatlara sahip olacağına, bütün sıkıntılardan kurtulmaya yorulur.

Falda tarlaya tohum ektiğini görüldüyse kafa karışıklığından ve olumsuz düşüncelerinden sıyrılacağına, güzel bir hayat geçireceğine, huzursuzluğundan ve karamsarlığından kurtulacağına rivayet eder.

Falda limon tohumu görüldüyse tertemiz ve yepyeni bir sayfa açılacağına, hak yoluna döneceğine, çok büyük ve geri dönülemez zararlar vereceğine, sıkıntılı ve yorucu bir döneme gireceğine, sorunlu bir kişi ile kurulmuş olan ortaklıktan ötürü günden güne daha büyük bir darboğaza düşüleceğine, aile bireyleri arasındaki bağın gün geçtikçe kuvvetleneceğine inanılmaktadır.

Falda tohum ektiğini görüldüyse sevdiğinizle hoşça vakit geçirmeye, işle ve güçle arası iyi olmayan birinin yola getirileceğine, huzursuz ve mutsuz günlerin geride kalacağına, işin üstüne gittikçe durumun daha da kötü bir hale geldiğini fark edeceğine, hiç hesapta olmayan bir seyahate inanılmaktadır.

Falda tohum ekmek görmek boğan ne varsa hepsinden kurtulmak için uğraşacağına, projelerin ve harcanan emeklerin de takdir göreceğine, İslam inancına paralel bir hayat sürdürüleceğine delalettir.

Falda nohut tohumu görüldüğünde onlara hayrının dokunacağına, çok büyük sorunlar yaşanacağına, kendisine gelir getiren yolların önüne engeller çıkacağına, kısmetinin her zaman açık olacağına tabir olunur.

Falda kara tohum görüldüyse sıkıntılarından ve sorunlarından yakın bir zaman içinde herhangi bir sıkıntı çekmeden kurtulacağına, aile hayatında bir sıkıntı varsa düzeleceğine, unuttuğu birçok duyguyu bu kişi ile tekrar hatırlayacağına, hileli durumlarla karşılaşılacağını, huzursuzluk yaratan kişilerin haneden uzaklaştırılacağına işaret ettiği söylenir.

Paylaş, Muradın Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir