AnaSayfa / ot fal anlamları / Falda ot görmek

Falda ot görmek

Falda ot görmek hayal edilen şeylere kısa sürede kavuşulacağına, çok kişiye akıl hocalığı edeceğine, de amaçlarına ulaşma mutluluğuna nail olacağına, aile hayatındaki tartışmaların bu insanlar sayesinde biteceğine, bazı konularda işleri için doğru kararlar vereceğine, çok bereketli ve bolluk içinde hayat bir yaşayacağına alamettir.

Falda ot gördüyseniz

  • Bazı konulara inançlı yaklaşımınızın olumlu sonuçları olabilir.
  • Fazla gururlu olmanız nedeniyle kendinizi köşeye sıkışmış halde bulabilirsiniz.

Falda biçilmiş ot görmek anne baba arasında büyük bir tartışma yaşanacağına, Allah’ın sevgili kullarından olduğuna, kişinin kendi hayatına yeni yönler vermek adına girişimlerde bulunacağına işaret ettiği söylenir.

Falda siyah ot görülmesi bereketin ve verimin hâkim olacağına, dedikodu yüzünden bir akrabanızla ufak bir tartışma yaşanacağına, kendisine iyilik ve güzellik getirecek yeniliklerle karşılaşacağına, zenginlik elde edeceğine ve çevresindekilere göre hedefi on ikiden tutturacağına, kötü hallerinden kurtularak hayırlı ve güzel hallere geçeceğine yorulur.

Falda ıslak ot görülmesi özel hayatının renkleneceğine, hayırlı olayların yaşanacağına, ortaklardan birinin yapacağı hatalar yüzünden iş hayatında prestij kaybı yaşanacağına, işleri engelleyen kişiler yüzünden büyük zararlara uğranacağına, çok hayırlı ve güzel haberler alacağına, sıkıntı yaratan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına alamet ettiği söylenir.

Falda otlu pilav görüldüğünde bir dediğini iki etmeyeceğine, terfi edeceğine bu vesileyle yokluktan kurtulacağına, işbirliği içinde olacağına alamet etmektedir.

Falda yabani ot görüldüyse asık yüzlerin güleceğine, hayırlı ve güzel haberler alınacağına, bir arkadaşa maddi açıdan destek olunacağına alamet ettiğine inanılır.

Falda yeşeren ot görmek bankadaki hesabının büyüyeceğine, olumsuz şekilde etkilendiği olayları unutmaya başlayacağına, yaşamının uzun olacağına delalet etmektedir.

Falda denizde ot görüldüyse ticaretten yana da kısmetlerinin bollaşacağına, onlardan hayırsızlık göreceğine, iş hayatında sorun yaşanacağına, kazancın bir değil en az iki kat arttırılacağına delalet ettiğine inanılır.

Falda ineğin ot yediğini görüldüğünde ancak daha önceden kendisini tanıyan kötü kalpli ve zalim birisi tarafından yine kötülüğe çekilmeye çalışılacağına, kazancın günden güne düşeceğine, başarısına ve mutluluğuna engel olan hiçbirşeyin de kalmayacağına, ardından alınacak kararlar ve atılacak adımlar sayesinde projenin ayağa kaldırılacağına, sevilen kişi ile yakın bir zaman içinde hayırlı bir karar verilip evlilik yoluna girileceğine yorumlanmaktadır.

Falda ot bittiğini görmek yaşanan soruna bakış açısı değiştirilmediği için uzunca bir süre daha aynı sıkıntıyla yüzleşmek zorunda kalacağına, sıkıntılarından ve sorunlarından kısa bir zaman içinde kurtulacağına, bazı kişilerin kalbini kıracağına yorulmaktadır.

Falda otlu dere görüldüğünde gerçekleştirilen projelerin hayırlı kazançlar getireceğine, aile hayatında büyük sevinç yaşayacağına, aile bireyleri arasında çok büyük tartışmaların hatta kavgaların çıkacağına, işlerini yoluna sokacağına ve sevdiği ve değer verdiği kişiler ile çeşitli işlere gireceğine yorumlanmaktadır.

Falda mısır otu görmek Allah’ın sevgili kullarından olduğuna, içini açmaya karar vereceğine ve bunun için karşısına güzel olanaklar çıkacağına, ziyandan ve kendisinden menfaat bekleyen kişilerden uzaklaşacağına, sevilen birinin başına gelen felaketlerden dolayı psikolojik olarak çok etkileneceğine alamettir.

Falda su otu görüldüğünde harcadığının yerine hep daha fazlasının geleceğine, alacağı bazı haberler ile sorunlarından hızlı bir şekilde kurtulacağına, saygın biri olacağına, çekilen zahmetin sona ereceğine alamet eder.

Falda yeşil ve sarı ot görülmesi tüm özlemini gidereceğine, çok güzel ve hayırlı bir şekilde sorunun ortadan kaldırılması ile iş yerinde büyük bir ferahlık ve mutluluk yaşanacağına ve çok güzel ve huzurlu günlerin görüleceğine, kırgınlıkların ve küslüklerin sona ereceğine, içine bulunan sıkıntıların sona ereceğine ve anne baba duaları alınması ile mutlu olunacağına, yakın bir zaman içinde çok başarılı işlere imza atacağına, yaşanan sıkıntının gün geçtikçe daha da büyüyeceğine işaret etmektedir.

Falda çamurlu ot görülmesi önemli bir lider haline geleceğine, çok yakın bir zaman içinde üzüntü verici bazı haberlerin alınacağına, çok üzülse de başka çıkar yol bulamayacağına, yeni ve daha güzel bir hayata sahip olacağına işaret eder.

Falda su içinde yeşil ot görüldüğünde işlerinin çoğalacağına bu sayede maddi sıkıntılarının sona ereceğine, elinde bulunan imkânları yetenekleri ile birleştirerek çok hayırlı işlere imza atacağına, kendisini sıkan ve üzen kişilerden uzak duracağına, ekmeğinin kesilmeyeceğine geçiminin de kolay olacağına, kendini uzun uzun tenkit edeceğine, etrafındaki insanlardan herhangi bir şekilde yardım görmeyeceğine delalet etmektedir.

Falda bitkisel ot görülmesi rakiplerin her konuda fark atacağına, çıkılan bir yoldan geri dönüleceğine, tanıdığı birinin kendi veya haberinin gelmesine, ruhsal olarak büyük bir sorunla karşılaşacağına delalet ettiği söylenir.

Falda tarlada ot görülmesi işlerlik kazanıp insanla dolacağına, tahmin edilenden daha büyük kazançlar elde edileceğine, insanları daha olumsuz hallere düşüreceğine delalettir.

Falda yenen ot görmek resmi bir kurumdan gelecek bir para cezası ile sıkıntıya düşüleceğine, başarılı adımlar atılacağına, ticarette kendisi için hangisi daha isabetli olursa o kola yönleneceğine, biraz olsun hafifleyeceğine ve hayatın belli bir oranda sıradanlaşarak kişiye nefes alacak zaman kazandıracağına, iş hayatında yaşadığı bütün sorunları aşacağına tabir olunur.

Falda eşeğin ot yediğini görüldüyse yeterli kimse haline geleceğine, girdiği birçok iş ve aldığı başarılar ile adından sıkça söz ettireceğine, uzun zaman önce çok tanışılmış olan hayırlı bir kısmet ile dünyaevine girileceğine, sevdiği bir kişinin uzun zamandan beri arzuladığı bir şeyi kendisine hediye olarak vereceğine ve daha önce kaçırdığı bir fırsatın tekrar kapısını çalacağına alamet eder.

Falda ot yemeği görülmesi önemli bir dönüm noktasına ve kişinin geçmiş yaşamından çok daha iyi koşullarda bir hayata sahip olacağına, ancak fal kapatanın bunu göstereceği sabır sayesinde bertaraf edeceğine, dostunu da düşman sayacağına ve yanlış kimselere değer vereceğine delalet ettiğine inanılır.

Falda ökse otu görüldüyse geçim sıkıntısına düşeceğine, de hem makam ve itibarının hem de zenginliğinin çoğalacağına, anlaşma sağlayıp el sıkışacağına, özür dileyerek bazı insanların gönüllerini almayı başaracağına, elinden hiç bir şey gelmeyeceğine rivayet etmektedir.

Falda oğul otu görülmesi sorunlar yüzünden tartışmalar çıkacağına, falı kapatan kişinin sabrının zorlanacağı olaylar yaşayacağına, yaşam kalitesinin ve sahip olduğu imkânların artacağına, huzursuz geçen günlerin biteceğine alamet ettiğine inanılır.

Falda ot kestiğini görüldüğünde kuracağı ailede her türlü sorumluluğu alarak ailesini en iyi şekilde geçindireceğine, hiçbir eksiğinin olmadığı gibi kendisinin her şeyin en çoğuna sahip olacağına, deyim yerindeyse elinin döneceğine, çocukları ve torunları ile makbul bir hayat süreceğine işaret etmektedir.

Falda ayakta ot görülmesi kendisi için çok önemli ve büyük adımlar atacağına, uzun yıllardan beri kurduğu hayallerine kavuşacağına, bazı durumlarda da ağırdan alması nedeniyle önemli fırsatları kaçıracağına, huzurlu bir iş hayatı sağlanacağına ve refaha erileceğine işaret ettiği söylenir.

Falda çiçekli ot görüldüyse elinde bulunan ve kendisini çok daha zor durumlarda idare etmesi için sakladığı bir miktar parayı yeni işi için harcayacağına, gerekse aile hayatında fikir ayrılıkları içine gireceğine, kuş gibi hafifleyeceğine, kişinin anlaşmalarda veya kararlarda ikilem içinde kalacağına, çalışma hayatında çok iyi bir noktaya gelineceğine ve tecrübesiz bir kişiye akıl hocalığı yapılacağına delalet etmektedir.

Falda otlu su görüldüyse çok zor zamanlar geçirdiği dönemlerde eline geçen fırsatlar sayesinde sorunlardan kurtulacağına, maddi olanakların hesapta olmayan nedenlerden dolayı tükenmeye başlayacağına, istediği işleri yerine getirme fırsatına ve olanağına sahip olacağına, maddi olarak çok büyük zarar göreceği bir işe girmek zorunda kalacağına, ayaklarının yere basması yerine daha hayalci davranan fal kapatanın ailesiyle arasında da geri dönüşü zor sıkıntılar ve kavgalar yaşanacağına yorumlanır.

Falda hamam otu görüldüğünde ele geçen her fırsatta daha iyi şeyler yapmak için çaba gösterileceğine, kendisiyle daha fazla ilgilenmek suretiyle sosyal yaşantısını güçlendireceğine, alın teri dökülmesine ve birçok sıkıntı çekilmesine rağmen hak edilen ücretin alınamayacağına işaret eder.

Falda ot biçen görüldüyse büyüklerine saygıda küçüklerine de sevgide artık hiç kusur etmeyeceğine, çektiği zahmetten ve çileden kurtulmasına vesile olacak oluşumların ve girişimlerin içinde yer alma şansına sahip olacağına, anlık çıkışların da kişiye dönüp dolaşıp zarar vereceğine delalet eder.

Falda saçta ot görüldüğünde müjdeli haberler alacağına ve hayal olarak kalacağını sandığı planlarını gerçekleştireceğine, manevi olarak da kendisini çok iyi hissedeceğine, daha sakin ve daha anlayışlı biri olacağına, değişik bazı konuları önplana çıkararak kendisini çok büyük çalışmalara ve projelere hazırlayacağına, vereceği hayırlı bir karar ile hayatının çok daha güzel bir hal alacağına, zor da olsa bazı kararlar vereceğine işaret eder.

Falda ot çayı görülmesi çok büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşanacağına, yakalandığı ağır bir hastalığı yeneceğine, üzüntü ve endişelerinin çok kısa bir zaman sonra yerini huzur ve mutluluğa bırakacağına, herkesin yardımına koşacağına, anlayışlı bir kısmet ile dünyaevine gireceğine delalet ettiği söylenir.

Falda otların yeşerdiğini görmek uzun zamandan beri çözülemeyen bir sorunun yakın bir zaman içinde çözüme kavuşacağına, eline geçen fırsatları bir türlü doğru ve hayırlı bir şekilde değerlendiremeyeceğine, aile hayatının gün geçtikçe daha kötü bir hal alacağına, iş hayatında kendisi ile uğraşan düşmanları olacağına, bir karıncayı dahi incitmeyecek kadar ince ruhlu ve hoş gönüllü olacağına yorumlanmaktadır.

Falda ot ve koyun görüldüyse çok büyük bir üzüntü yaşayacağına ve eğer hanesinde bir hasta varsa yakın bir zamanda vefat edeceğine, büyük kazançlar elde ettiği işi bıraktığında ister istemez büyük bir maddi zarara uğrayacağına, eline para geçeceğine ve geçen parayı da hayır işlerinde kullanacağına, işlerini çok kazançlı bir şekilde gerçekleştireceğine, hem ruhsal hem de parasal anlamda rahat edeceğine, bütçesinde çok uzun süre onarılmayacak açıklar meydana geleceğine işaret eder.

Falda kömeç otu görüldüğünde iş hayatında uzun zamandan beri maddi sıkıntı çekenlerin ferahlığa çıkacağına, para ve zaman ayıracağına, maddi açıdan uğranan zararların yakın zaman içinde telafi edileceğine yorumlanmaktadır.

Falda mor ot görüldüğünde uzun süre kötü giden bir işin düzeltileceğine ve yalan söyleyerek insanların arasını bozan bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına, aile içinde huzurunun yerinde olacağına, toplum bireylerinin birbiri ile barış içinde olacağına, gidilecek bir iş yemeğinde yeni iş ilişkileri kurulacağına rivayet eder.

Falda ot içtiğini görüldüyse huzurunun ve mutluluğunun yerine geleceğine, büyük kazançlar sağlanılacağına, yaptığı bütün işlerle adından sıkça söz ettireceğine, sorunların günden güne daha da artacağına ve sıkıntılı bir işe girileceğine, bazen en yakınındaki kişiden bile şüphe duymasına sebep olacağına alamettir.

Falda başında ot görmek alınacak müjdeli haberler sayesinde verilecek olan bir karar konusunda olumlu bir yol takip edileceğine, girdiği projelerden zararla çıkacağına, zor ve sorunlu bir döneme gireceğine, yokluk nedir bilmeyeceğine ve hiçbir zaman maddi olarak zor durumda kalmayacağına alamet eder.

Falda ot yeşillik görüldüğünde düşmanların yenilgiye uğratılacağına, tüm dertlerinden kurtulup etrafındaki insanların da kurtulmasına yardım edeceğine, iş hayatını hareketlendirecek gelişmeler yaşayacağına, hoşgörülü ve anlayışlı olacağına, dostları ve komşularıyla da koyu muhabbette olacağına, hayata karşı cesaretini kıracağına işaret ettiği söylenir.

Falda ot taşımak görmek zor günlerin biteceğine, çok hayırlı ve güzel olayların göbeğine düşeceğine ve çok büyük mutluluklar yaşayacağına, her geçen gün zenginleşen fal kapatanın çok sayıda mal varlığına sahip olacağına, düzenli bir işe girileceğine, çekilen çilelerin unutulmasını sağlayacak kadar rahatın ve huzurun yerinde olacağına, sevindirici haberler alacağı bir döneme gireceğine delalet eder.

Falda ot yanması görüldüğünde düşmana karşı fikir ve güç birliği yapacağına, huzurunu ve mutluluğunu kaybedeceğine, pek çok hayır duası alacağı için işlerinin de daima yolunda gideceğine, aldığı haberler sayesinde çok büyük ve kazanç getirecek işlere gireceğine işaret eder.

Falda yapışkan otu görüldüyse kendisini bir türlü ispat ettiremeyeceğine, huzurlu günlerin biteceğine, dertlerin bitip huzura erileceğine, kazançtan yana kara geçeceğine, çekilen parasızlık yüzünden yaşanan tatsızlıkların ortadan kalkacağına ve ailevi sorunların da biteceğine işaret eder.

Falda ot yediğini görmek sadece makamının değil kazancının da artacağına, ele güne muhtaç hallere geleceğine, canının sağ olacağına, aile hayatında çok güzel haberler alacağına, daha işe başlamadan ortağı olan kişi ile arasının açılacağına delalet ettiği söylenir.

Falda çakşır otu görüldüğünde büyük zorluklar yaşayacağına, iyi ve hayırlı bir kısmetinin çıkacağına, sağlıklı ve zinde olacağına, manevi ve ailevi sorunların gün geçtikçe büyüyeceğine, epey bir süreden beri inişli çıkışlı seyreden işlerin düzene gireceğine yorulur.

Falda kuş otu görülmesi maddi problemlerinin tamamen ortadan kalkacağına, hiçbir üzüntü verici olayın kalmayacağına, kariyerinde çok büyük atılım yapacağına, fal kapatanın rahat bir hayata kavuşacağına işaret eder.

Falda evde ot görüldüyse olanaklarının eskisinden çok daha iyi olacağına, eğer bu durum başarılı olursa fal sahibi ile tanıdığı arasında çok büyük bir bağ kurulacağına ve çok büyük bir huzura erileceğine, belki özel hayatında sıkıntılar yaşayacağına, eşi ile dargın olmanın üzüntüsü ile falı kapatan kişinin kendisini başka işlere vereceğine ancak hiçbir şekilde verimli olamayacağına, bazı sorunlar ile karşılaşacağına, daha farklı işlerle de uğraşılmaya başlanacağına işaret ettiği söylenir.

Falda yanan kuru ot görülmesi yediği yemekten ve içtiği sudan tat alamayacağına, çok daha geniş bir kitleye yayılmak için pek tanımadığı kişiler ile çok büyük iş ortaklığı kuracağına, yakın bir akrabanın desteğinin alınacağına, sevgi ve hürmet göreceğine işaret eder.

Falda eğrelti otu görmek karşısına çıkan fırsatları hayırlı iyi bir şekilde değerlendirmesi ile birlikte rahata ereceğine, maddi olarak iyi şartlara sahip olacağı gibi manevi olarak da keyfinin ve neşesinin eksik olmayacağına, mal ve mülk konusunda çok hayırlı durumlar ile karşılaşacağına delalettir.

Falda sirken otu görüldüğünde hiçbir bedduanın ve musibetin kendisine isabet etmeyeceğine, ağız tadının yaşanacak olaylara paralel olarak kaçacağına, düşmanlar tarafından zarar göreceğine, büyük bir ihanete uğranacağına, sağduyulu olması ve mantıklı kararlar alması sayesinde her işin altından kolaylıkla kalkabileceğine delalet eder.

Falda karnından ot çıktığını görüldüğünde zaman zaman farklı yerlere tatile ya da iş gezilerine gidileceğine ve huzurlu bir ruh yapısına sahip olunacağına, sevdiği kişiler ile kuracağı bir ortaklık sayesinde çok büyük kazançlar elde edeceğine, bir sebeple iş hayatında zor günler geçireceğine delalet eder.

Falda tarhun otu görüldüğünde kimsenin cesaret edemediği yollara girip muvaffak olacağına, çocuğunun kendisinin kadrini ve kıymetini bileceğine ve emeklerini boşa çıkarmayacağına, verilen sözlerin çok iyi bir şekilde yerine getirileceğine yorumlanır.

Paylaş, Muradın Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir