AnaSayfa / kaşık fal anlamları / Falda kaşık görmek

Falda kaşık görmek

Falda kaşık görmek uzun zamandan beri içinde bulunduğu parasal krizden alacağı destek sayesinde çok kısa bir zaman içinde kurtulacağına, maddi açıdan nefes alınacağına, fakir fukaraya elindeki para kadar yardım edeceğine, fakir fukaraya yardım edileceğine ve bu sayede bol bol hayır duası alınacağına, ne yapacağını bir türlü kestiremeyeceğine, hayallerin kısa süre içinde gerçekleşeceğine işaret ettiği söylenir.

Falda kaşık gördüyseniz

  • Bazı konuların bir kenara itilmesi problemleri büyütebilir.
  • Evinizi veya ailenizi ilgilendiren konularda gelişmeleri bizzat siz etkileyebilirsiniz.

Falda paslanmış çatal kaşık görülmesi doğruluğu ve güzelliği bulabilmesi için onlara yol göstereceğine, büyük bir yatırımdan çok küçük bir kazanç elde edeceğine, hayatına bereketin ve bolluğun geleceğine, iş hayatının çok sorunlu bir hal alacağına, kişinin mutsuz ve üzgün olacağına, esenliğe ve ferahlığa kavuşacağına işaret etmektedir.

Falda mor kaşık görüldüyse toplum nazarında saygın bir kimliğe kavuşulacağına, işlerin hiç olmadığı kadar kötü olacağına, çok daha kazanç getiren ve daha büyük başarılar kazandıran işler yapacağına delalet ettiğine inanılır.

Falda büyük kaşık görüldüğünde parasal olarak çok iyi bir döneme girileceğine, sorunların ve sıkıntıların çok rahat bir şekilde aşılacağına, çekilen parasızlık yüzünden yaşanan tatsızlıkların ortadan kalkacağına ve ailevi sorunların da biteceğine, evliliğinin başarılı şekilde yürüyeceğine, kısa vadede büyük prestij sahibi olunacağına ve ele birçok fırsat geçirileceğine, yeni bir işte yüksek bir makama sahip olunacağına yorulur.

Falda delik kaşık görmek bir hastalığa maruz kalacağına, hiç hesapta olmayan bir seyahate, her işinde hayırla karşılaşacağına, hayati önemi olmayan hastalıklar yüzünden işlerde aksama görüleceğine, yaşadığı zorlukların biteceğine, işlerinde daha büyük çalışmalar yaparak daha büyük başarılara imza atacağına alamettir.

Falda bardak kaşık görüldüğünde sağlığının ve işlerinin bozulacağına, sorunlarından kısa bir zaman içerisinde kurtulacağına, içine düştüğü zor durumu kendi imkânları ile düzeltmeye çalışacağına işaret eder.

Falda eğik kaşık görüldüğünde sevinçli ve huzur dolu bir döneme girileceğine, daha büyük ve helal kazançlar elde edeceğine, kardeşler arasında büyük tartışmaların ve bu tartışmalar sonunda kırgınlıklar yaşanacağına, geçim derdinin kalmayacağına ve uzun zamandır askıya alınmış olan amaçların gerçekleşeceğine, umutsuzluğa ve geçim sıkıntısına düşmeyeceğine tabir olunur.

Falda tuvalette kaşık görüldüyse yaşanan tatsız durumların ortadan kalkacağına, hanesinde mutluluk ve sevginin hüküm süreceğine, umutlarının yarım kalmayacağına rivayet etmektedir.

Falda eski kaşık görülmesi işlerinin iyi gideceğine, yapılan bir gençlik hatası yüzünden karşılaşılan durumdan ötürü yıkılacak kadar dertleneceğine, eşler arasında büyük bir tartışma yaşanacağına, kısa sürede başarısının artacağına, her iki cihanda da cenneti bulmak için mücadele edeceğine, daha güzelleşeceğine yakışıklı olacağına inanılmaktadır.

Falda bebek kaşığı görüldüyse huzurlu bir yaşam sürüleceğine, sorunlarla ve sıkıntılarla boğuşulacak bir döneme girileceğine, üzüleceğine ve bu kötü günlerin ardından dayanamayıp hastalanacağına, kısmetin hiçbir zaman kapanmayacağına, onlara değer vereceğine delalet ettiği söylenir.

Falda yeni kaşık çatal görmek dost sandığı o kişinin kendisine karşı hiç de iyi niyetler taşımadığını fark edeceğine ve kendisinin de ona karşı kendini korumanın ve kurtarmanın çarelerini bulacağına, neşesinin de yerine geleceğine, hayırlı olaylar ile karşılaşacağına, parasının değerini bilerek hareket edeceğine, sorunların bir bir çözüleceğine yorumlanmaktadır.

Falda şeker kaşığı görüldüyse sağlık sorunlarının çözüme kavuşacağına, mutlu ve huzurlu bir kişi olunacağına, başarısızlığı karşısında yıkılacağına, kendisini çok kötü hissedeceğine, uzun zamandan beri yaşadığı büyük bir üzüntünün son bulacağına yorulur.

Falda bir sürü kaşık görüldüğünde deyim yerindeyse boğulacaksan büyük denizde boğulacaksın mantığından hareket edeceğine ve Allah’ın izni ve yardımıyla amacına ulaşarak istediğini alacağına, elinin darlığa düşeceğine, yaşam hevesinden ve yarına dair umutlarından da hiçbir şey kaybetmeyeceğine işaret eder.

Falda kırmızı kaşık görüldüyse yeni ve isabetli adımlar atılacağına, kişinin adımlarını atarken çok dikkatli olmasına, ters giden durumların düzeltileceğine, yakın bir zamanda ortaya çıkan sağlık sorununun tedavi edileceğine, fal kapatanın bu kişi hakkında adli süreç başlatacağına, üzülen bir arkadaşa yardımcı olunacağına yorumlanmaktadır.

Falda bir sürü çay kaşığı görmek karşılaştığı bazı ayak oyunları yüzünden yakın bir zaman içinde işsiz kalacağına, zor durumların tatlıya bağlanacağına, onunla güzel bir ilişki kuracağına, çok zengin ve mal mülk sahibi olacağına ve sıkıntı ve sorunlarını rahatça çözüme kavuşturacağına, aynı karşılığı alamayacağına ve artık bu durumu zorlamaktan vazgeçeceğine yorulur.

Falda birden fazla çay kaşığı görüldüğünde sevdiklerini de koruyacağına, çok büyük ve hayırlı çalışmalara girerek çok başarılı işler ortaya koyacağına, karşısına aşamayacağı zorlukların çıkmayacağına inanılır.

Falda kaşık çatal kepçe görmek bugüne kadar gözünün önünde olduğu halde görmediği ikiyüzlü insanların varlığını öğreneceğine, vefalı bir insan olacağına, moral açıdan yüksek bir noktada olunacağına, duygusal kararlar vermek yerine her zaman aklı ile hareket edeceğine, kişinin doğru yoldan ve hak olandan ayrılmasına işaret ettiği söylenir.

Falda yatakta kaşık görülmesi başarı ve zafer elde edecek taraf olacağına, kırılan özgüvenin tekrar inşa edileceğine, sorunlarını teker teker aşacağına alamet etmektedir.

Falda yeni kaşık görülmesi sağlığının da bozulacağına, kazanmak için harcanan nefesin ve dökülen alın terinin boşa gideceğine, hem huzur hem de lüks içinde bir hayat geçireceğine, inancı ve kendine olan güveni sayesinde niyetlendiği her işte muvaffak olmayı bileceğine işarettir.

Falda küçük kaşık görüldüyse kalabalık bir eğlence mekânında keyifli ve zevkli vakit geçireceğine, işin kısa bir süre düzgün bir şekilde ilerlemesinin ardından bazı sorunlardan ötürü günden güne kötüye gideceğine ve bu yüzden çok yakın bir zaman içinde yeni bir işe girme konusunda bazı adımlar atılacağına, kısmetinin açık olacağına ve şansının hayatı boyunca yaver gideceğine, iş dünyasında nam sahibi olunacağına delalet ettiği söylenir.

Falda beyaz kaşık görmek diğer taraftan bu kişiler ile farklı mecralarda büyük bir tartışmanın yaşanacağına, yapılan dedikodulara malzeme olması sebebiyle insanlardan uzak duracağına, yaşadığı her yeni günün kendisi için bir önceki günden çok daha hayırlı ve güzel olacağına, manevi açıdan kendisini daha güçlü ve daha azimli hissedeceğine ve iş yerinde bir aile ortamı kuracağına alamet eder.

Falda birinin kaşık verdiğini görüldüyse ancak kişinin sorumluluklarının bir anda ve çok fazla artması yüzünden zor durumda kalacağına, onlara sanat öğreteceğine, sevdiği kişiler ile daha çok vakit geçireceğine işaret ettiği söylenir.

Falda çok sayıda tahta kaşık görülmesi neşeli ve mutlu bir kişi olunacağına, müjdeli haberler ve beklenmedik teklifler alacağına, sevdiği kişilere kavuşacağına rivayet etmektedir.

Falda yerde kaşık görüldüyse huzurlu olarak geçirilecek ve aile hayatı ile ilgili olarak büyük adımlar atılacak bir dönemin yaklaşmakta olduğuna ve gereken hazırlıklar yapılıp doğru adımlar atılırsa ihya olunacağına, tüm söylemesi gerekenleri söyleyeceğine bu sayede kendini rahatlamış ve hafiflemiş olacağına, işinde de hep başarılı olacağına, beraberinde çok hayırlı ve güzel gelişmeleri de getireceğine, bütün önlemlere rağmen iş hayatında zarar getirecek işlere girileceğine alamet eder.

Falda yağlı kaşık görmek kurulan bir ortaklıkta yaşanan anlaşmazlıklardan ötürü sıkıntılı bir döneme girileceğine, donanımlı kılacağına ve özellikle de eğitim aldığı alanda uzman kişi haline geleceğine, yapılan bir işten bol kazanç elde edileceğine, bekarsa yakında evleneceğine ve mutlu olacağına, sağlıkla ilgili herhangi bir sorun yaşanmayacağına rivayet etmektedir.

Falda kaşık yuttuğunu görüldüğünde daha önce yaşanmış olan kötü olayların kısa zamanda çözüleceğine, iş hayatı ve aile hayatı ile ilgili çok büyük bir azim göstererek çok büyük kazançlar elde edeceğine, bir süre durulmayan olayların ve halledilemediği için sürüp giden meselelerin ortaya çıkacağına inanılır.

Falda bir sürü kaşık çatal görmek yaşanan bütün sorunların biteceğine, manevi olarak rahat edeceği kadar maddi olarak da yükseleceğine, kendisine çok daha büyük bir mevki edindirecek başarılar alacağına, çok büyük mal ve mülk sahibi olunacağına, maddi olarak iyi şartlara sahip olacağı gibi manevi olarak da keyfinin ve neşesinin eksik olmayacağına, yolda birçok sorunla karşılaşmalarına rağmen sıkıntı yaşamadan atlatacaklarına ve işlerinin yolunda gitmesi ile büyük bir zenginliğe ve rahatlığa kavuşacağına delalettir.

Falda ağzında kaşık görüldüğünde işlerinin de istediği şekilde yürüyeceğine, yardım isteyen insanlara çok büyük yardımlarda bulunacağına, kendisi gibi ender rastlanacak kadar düzgün bu kimselerle hep omuz omuza olmak isteyeceğine, iş hayatında bir türlü istenen atılımın yapılamayacağına, her zaman geçimini sağlamanın bir yolunu bulacağına rivayet eder.

Falda yoğurtlu kaşık görüldüyse iş hayatında iniş yaşanacağına, gerek kısa vadede gerek uzun vadede çok yol katedileceğine, sevilen bazı kişilere yaşadıkları sıkıntılardan dolayı maddi ve manevi olarak büyük yardımlarda bulunulacağına, sorunlarından bu sayede zarara uğramadan kısa zaman içinde kurtulacağına delalettir.

Falda iki tane kaşık görüldüyse düşmanlarını bile affedeceğine, çok büyük maddi ve manevi zarar görüleceğine, ana baba duası alınması sayesinde hayatın günden güne daha iyiye gideceğine yorulur.

Falda uzun kaşık görmek sorun yaratan bazı davranışların terkedileceğine, atacağı bazı adımlar ile sorunlarından kurtulacağına, can sıkıntısı yaratan ve sorun çıkartan kişilerin haneden uzaklaştırılacağına, aile hayatında çok üzücü olaylar ile karşılaşacağına, iş hayatında çok hayırlı çalışmalar gerçekleştirileceğine ve uzun zamandan beri hayal edilen bir şeye yakın bir zaman içinde kavuşulacağına, sorunların çözümü için askıda bekleyen konuların konuşulup nihayete erdirileceğine yorulur.

Falda kaşık almak görmek kardeşlerin birlikte bir iş  kuracağına, eşiyle birlikte bir işyerine sahip olacağına, ilişkilerinde onarılması zor bazı gönül kırıklıklarına neden olacağına, sosyal konumunun değişeceğine işaret etmektedir.

Falda kaşık büyüsü görüldüğünde işlerinin hemen hallolacağına, çok büyük miktarda kazanç elde edileceğine, üzüntü ve endişelerinin çok kısa bir zaman sonra yerini huzur ve mutluluğa bırakacağına, yaşanan kırgınlıkların hayat içinde unutulacağına ve atılacak olan kötü bir adımın telafi edileceğine delalet ettiğine inanılır.

Falda pembe kaşık görmek bunun farkına varacağına, yapılması planlanan yeniliklerin aksayacağına, ağrı ve sancılarından kurtulacağına, yaşanan kötü anıların silineceğine, horlanacağına ve kendini insan içine çıkamayacak durumlara düşüreceğine, sorunların kısa süre içinde ortadan kalkacağına işaret etmektedir.

Falda kaşık takımı görmek içinde bulunduğu sorunları çözeceğine ve çevresindeki insanlar tarafından el üstünde tutulacağına, sonrasında pişmanlık duyarak tövbe edeceğine, ne de derdin kişinin yanına uğramayacağına, yaşam kalitesinin ve hayat standartlarının da artacağına, çok daha zor durumların altından rahat bir şekilde çıkacağına, etraftaki kişilerin ve iş konusunda tecrübe sahibi olanların sözlerine kulak tıkanacağına alamet eder.

Falda temiz kaşık çatal görülmesi sağlıklı ve refah içinde bir hayat süreceğine, aksiliklerle boğuşulacak ve zorluklar yaşanacak bir çalışmaya girileceğine, para biriktireceğine ve bu sayede yedi sülalesine yetecek kadar hatırı sayılı bir servetin sahibi olmayı başaracağına, rahat edilecek bir projeye girileceğine yorulur.

Falda mavi kaşık görülmesi emeklerinin heba olacağına, mutluluğun ve kazancın daim olacağına, her şeyin iyiye doğru gideceğine, küçük bir sermaye ile büyük kazanç sağlayacağı bir iş yapacağına delalettir.

Falda yamuk kaşık görülmesi hayallerinin ve isteklerinin gerçekleşeceğine, maddi anlamda mücadelelerinin karşılığını alacağına, maddi durumunuz kötüyse kısmetlerinizin artacağına tabir olunur.

Falda kaşık yıkadığını görmek iş ve alışverişinde durgunluk olacağına, kendisini zorlayan sorunlardan ve durumlardan yakın bir zaman içinde sorun yaşamadan kurtulacağına, itibarının ve makamının artacağına, kendisine yol göstereceğine ve elinden geldiğince sıkıntısını azaltmak için imkânlarını seferber etmekten geri durmayacağına, uğursuzlukların kol gezeceğine ve başarısızlıklar nedeni ile hayal kırıklıkları yaşanacağına, ancak daha sonra alacağı hayırlı bir haber ile hayatı için çok büyük adımlar atacağına rivayet etmektedir.

Falda siyah kaşık görülmesi yapacağı işlerde çok büyük bilgi ve deneyim sahibi olarak çok rahat bir şekilde birçok projenin altından kalkacağına, çalışma esnasında gösterilecek başarı sayesinde yönetimden çok büyük övgüler geleceğine, geçimini rahat şekilde sağlayacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda sapsız kaşık görüldüğünde sevdiği kişilerle arasının çok küçük bir sebepten ötürü bozulacağına, yaşamında büyük değişiklikler yapacağına, deyim yerindeyse kendisini yeniden yaratacağına, dileklerin ve duaların kabul olacağına ve hayallerin gerçeğe döneceğine delalet etmektedir.

Falda suda kaşık görülmesi ailesi ile arasındaki tartışmalar için kendisine akıl hocalığı yapılacağına, düzelmeyen bir sorunun bir anda çözüm bulacağına, berekete ve zenginliğe ulaşacağına delalettir.

Falda çok çatal kaşık görmek bulunduğu mevkide yükseleceğine, fal kapatanın bir anda başkalarının işine karışmak suretiyle hiç istemediği bir duruma düşeceğine, arkadaştan ya da eş dosttan medet umacağına, aşama kaydedeceğine yeni fırsatlar elde edeceğine alamettir.

Falda çok kaşık görülmesi moral olarak çok büyük bir kayba uğranacağına, iş hayatında çok büyük kar edileceğine, sorunlarını çözdükten sonra iş hayatında çok büyük ve çok kazanç getirecek atılımlar yapacağına ya da kazançlı bir iş kuracağına, kıskanılan ve her işi rast giden biri olacağına, dünyadaki hayatının gönlünce geçeceğine, işlerin her geçen gün daha kötü bir hal alacağına yorumlanır.

Falda süslü kaşık görülmesi ailesine sıkıntılardan uzak ve rahat bir hayat yaşatacağına, hiç yokluk ya da darlık çekilmeyeceğine, kendisini daha önce hiç hissetmediği kadar rahat ve hafif hissedeceğine, hayallerine ulaşmakta ve başarı elde etmekte zorlanmayacağına, epey tartışma yaşandıktan sonra fal sahibi lehine bir karar çıkacağına ve davanın temyize kadar gideceğine, binbir güçlükle elde ettiği zenginliği kaybedeceğine alamettir.

Falda küflenmiş kaşık görülmesi hayatıyla ilgili kararlar almadan önce muhakkak ailesine danışacağına, kendisine çok daha hayırlı ve güzel bir hayat kuracağına, hayırlı ve iyi kişilerle karşılaşacağına, kısmetlerinin çok kısa zamanda tükeneceğine ve bu sebeple fal kapatanın kendisinin atacağı her adımı önceden hesaplayarak atacağına, işlerle ilgili olarak bu kişi ile bir ortaklık kurulacağına yorulur.

Falda çok çay kaşığı görülmesi her zaman iyilikleriyle anılacağına, güzel ve aydınlık günlerin geleceğine, kötü durumların ve sıkıntıların geride kalacağına, kısa sürede kariyer planında çok yukarılara çıkacağına yorulur.

Falda cam kaşık görüldüğünde birçok sıkıntıya iyi geleceğine, üzgün ve moralsiz günler geçireceğine, canını ve malını kaybetme pahasına da olsa bazı girişimlerde bulunacağına alamet etmektedir.

Falda ölen birinin elinde kaşık görüldüyse bir iş ortaklığı kurup çok hayırlı işlere girileceğine, sıkıntılarının yakın bir zaman içinde ortadan kalkacağına, insanlara karşı kötü şeyler yapacağına, hayattakiler için de iyilik yapmayı kendisine görev edinen biri olunacağına, yakın bir zamanda fal sahibini bulacağına delalet ettiği söylenir.

Falda kaşık çatal tabak görüldüyse hayırlı ve bol kazançlı bir yoldan gidileceğine, öfkeli hareketlerde bulunacağına, yeni bir hayat kuracağına, zararın bir türlü telafi edilemeyeceğine, sıkıntılı geçen günlerin geride kalacağına rivayet etmektedir.

Paylaş, Muradın Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.