AnaSayfa / fide fal anlamları / Falda fide görmek

Falda fide görmek

Falda fide görmek yeni çalışmalara girişileceğine, kötü kişilerle karşılaşacağına, aile hayatı içinde istenen ve hayali kurulan ne varsa sahip olunacağına, o kimselerden menfaat göreceğine, içine büyük bir huzurun dolacağına, lüksünün ve sağlığının da baki olacağına delalet eder.

Falda fide gördüyseniz

  • İşlerinizi, ilişkilerinizi veya önemsediğiniz konuları en ince detayına kadar incelemeniz zaman kaybetmenize neden oluyor.
  • Kendi yararınıza kullanamayacağınız işler için gereğinden fazla zaman veya para harcamamanızda fayda var.

Falda limon fidesi görmek evinin geçiminin zorlaşacağına, kazancını ve mal varlığını arttırmak için günaha gireceğine, işinde çok büyük bereket göreceğine, bir hastalığa maruz kalacağına alamet etmektedir.

Falda armut fidesi görüldüğünde umutlarının biteceğine bu durumun hayata küsmesine ve bunalıma girmesine neden olacağına, kişinin bu nedenle kendini çok mutsuz ve üzgün hissedeceğine, eksik olan yanının tamamlayacağına delalet ettiği söylenir.

Falda badem fidesi görmek yüksek diploma alacağına, daha sonra bu durumdan dolayı kendisini suçlayacağına, işlerini kısa süre içinde ve sorunsuz olarak sonuçlandıracağına, karşısına çıkan deneyimli ve başarılı kişiler ile ortaklıklar kuracağına delalet etmektedir.

Falda fidede domates görüldüyse elinde bulunan ve kendisini çok daha zor durumlarda idare etmesi için sakladığı bir miktar parayı yeni işi için harcayacağına, zahmetsiz ve çilesiz bir hayat yaşayacağına, ailesine karşı kötü davranışlarda bulunan bir akrabanın kulağının çekileceğine, kalabalık ve birbirine tutkuyla bağlı bir ailenin içine gireceğine, kazandığı paralar sayesinde mal mülk sahibi olacağına alamet etmektedir.

Falda pırasa fidesi görüldüyse rahatının ve ağız tadının kaçacağına, ailesi içinde büyük tartışmalar yaşanacağına, fırsatları tam zamanında değerlendireceğine alamet ettiğine inanılır.

Falda fındık fidesi görüldüyse onları yaşadıkları süre boyunca mutlu ve huzurlu kılabilmek için varını yoğunu ortaya koyacağına, var olan hastalıklarının şifa bulacağına, başarı için yılmadan çalışılacağına, haneye bolluk ve bereketin dolacağına, başka bir ülke veya şehirde sunum ya da toplantı içinde bulunulacağına işarettir.

Falda muz fidesi görülmesi aile hayatındaki güzel gelişmeler ile mutlu olacağına, satışlarının ya da üretiminin artacağına, haksızlık yapan insanlardan uzaklaşacağına, iyi ruh halinin bozulacağına, bundan sonrası için de tükenmeyecek bir bolluğa ve zenginliğe ulaşarak yaşamının sonuna kadar güzel yaşayacağına yorumlanmaktadır.

Falda hurma fidesi görmek yanlış yapan arkadaşlarını uyararak yardımcı olacağına, hangi yolu seçerse seçsin sonucun kendisi için güzel olacağına, sözünü dinleyecek çok sayıda insan olacağına, kötü kişilerden uzak durulacağına, Herhangi bir ihtiyacınız varsa hiç beklemediğiniz şekilde bu ihtiyacınız giderileceğine, falı kapatan kişinin sabrının zorlanacağı olaylar yaşayacağına ve kişinin adeta isyan noktasına geleceğine inanılır.

Falda papatya fidesi görüldüyse alınan haberler doğrultusunda çok büyük kazanç getirecek ve maddi sorunları tamamen ortadan kaldıracak olaylar yaşanacağına, insanlık görevlerine daha fazla eğileceğine, kendisi için istediği iş imkânlarına çok çaba göstermesine rağmen ulaşamayacağına, kazana ve haklı çıkan tarafın kendisi olacağına, sorunlu geçen işlerinin yoluna gireceğine ve mal sahibi olacağına, büyük bir sorun yaşamasına neden olacağına rivayet etmektedir.

Falda fide dikildiğini görmek bir sebeple büyük sorunların yaşanacağına, üzüntülerini bir çırpıda atlatacağına ve çok yüklü miktarda kazanç elde edeceğine, sıkıntılarını başarılı bir şekilde bertaraf edeceğine, uğrayacağı çok büyük maddi ve manevi zararın yanısıra her zaman doğru ve güzel şeyler ile anılan adının lekeleneceğine ve aile hayatında çok büyük tartışmaların ve neredeyse ayrılıkların yaşanacağına, mal mülk kazanacağına yorumlanır.

Falda pirinç fidesi görüldüyse hayatının hep aynı düzende devam edeceğine, şansının yaver gitmesi sayesinde melanetli bir olaydan kurtulacağına, ortaya koyduğu projelerin kıskanan kişiler tarafından kötüleneceğine, uzun zamandır üzerinde çalışılan bir projenin hayata geçirileceğine ve mal mülk sahibi olunacağına, işinin ehli olacağına işaret eder.

Falda bitki fidesi görüldüğünde anlaşmazlıkların baş göstereceğine, yapacağı akıllıca ve başarılı hamleler sayesinde çok kötü durumlara düşmekten ve daha fazla zarar uğramaktan kurtulacağına, kişinin bundan zarar göreceğine, iş hayatında başarılı sonuçlar alınacağına tabir olunur.

Falda karpuz fidesi görmek hayatının bundan sonraki kısmının ferah şekilde süreceğine, işini layığı ile yerine getireceğine, huzursuzluklarla başa çıkmak zorunda kalınacağına ve işlerin yoluna girdiği sırada araya giren kötü kişiler yüzünden sorunlu günler geçirileceğine yorumlanır.

Falda kavun fidesi görüldüyse eşi ve çocukları ile büyük bir huzur içinde yaşayacağına, ters giden olayların düzeltileceğine, mutluluk verici haberlerin alınacağına rivayet etmektedir.

Falda patates fidesi görüldüyse daha sonra bu durumların kırgınlığa kadar gideceğine, kendisini bu topluluğa yakın göreceğine, düşmanlarla beraber oturmaya, çok büyük çalışmalara girileceğine, iş hayatında çok hayırlı çalışmalar gerçekleştirileceğine, zevkli ve eğlenceli bir hale geleceğine işaret ettiğine inanılır.

Falda salata fidesi görülmesi ticaret adamı (kadını) olacağına ve herkesin adından söz ettiği itibarlı kişi konumuna geleceğine, eski yaşamının aksine daha da zenginleşerek alım gücünün herkesi imrendirecek kadar artacağına, sevdikleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağına, kişinin rızkını kazanmak için hiçbir zaman zorlanmayacağına, mal ve mülk konusunda çok büyük birikim yapacağına ve güzel günler göreceğine delalettir.

Falda bahçede fide görüldüyse en yüksek makama ulaşarak itibar sahibi olacağına ve kazancının da hiç eksilmeyeceğine, insanların karşısında saygıyla eğileceği işler yapacağına, her şeyin ters gideceğine, ağlayıp sızlayacak kadar acizlik içinde olmaya izin vermeyeceğine, işinin gücünün yaver gideceğine rivayet eder.

Falda küçük fide görüldüğünde ağız tadına ve keyfe kavuşacağına, karamsarlıktan ya da kişiyi kasvetli ruh haline sokan durumların da son bulacağına, çekilen zahmetin sona ereceğine, kendisine verilecek büyük bir destek sayesinde kendi işini kuracağına, sorunların ve sıkıntıların çözüme kavuşacağına, sıkıntıların içinden rahat bir nefes alınacağına alamet ettiğine inanılır.

Falda marul fidesi görmek girdiği her işte çok başarılı olacağına, borcunun da hafifleyeceğine, hep onlara layık olmaya çalışacağına, manevi tatmini İslamiyet’te bulacağına inanılmaktadır.

Falda toprakta fide görüldüğünde dertlerin kısa süre içinde ortadan kalkacağına, istenmeyen olayların olacağına, hayırlı olarak başlanan ve başta güzel giden bir olayda büyük bir talihsizlik yaşanacağına, sorunlarının alacağı destek sayesinde sona ereceğine, hayat içinde karşılaşacağı bütün zorlukları ortadan kaldıracağına, bir iş için destek istenen kişiden olumlu bir haberin geleceğine tabir olunur.

Falda maydanoz fidesi görmek sıkıntılarının zaman içinde ortadan kalkacağına, sayılan ve takdir edilen bir kişi olunacağına, maddi anlamda büyük bir kazanca ulaşılacağına, başarısızlıklarla ve engellerle karşılaşmayacağına işaret ettiği söylenir.

Falda elma fidesi görüldüyse işlerin eski haline döneceğine, yarardan çok zarar getireceğine, böylelikle sosyal ilişkilerinin de güçleneceğine ve psikolojik olarak rahatlayacağına, ömrünün de uzun olacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda çiçek açmış domates fidesi görülmesi sorunlu zamanlar geçireceğine, kişinin yakasını belalardan ve kötülüklerden bir türlü kurtaramayacağına, iş hayatında başarılı sonuçlar alınacağına, maddi ve manevi olarak çok zarar göreceğine, aile hayatında çok güzel ve hayırlı olaylar ile karşılaşacağına, iş hayatında çok güzel çalışmalar gerçekleştireceğine inanılmaktadır.

Falda nar fidesi görüldüğünde kişinin eski yaşantısına dönerek yeniden mutlu günlerin keyfini sürmeye başlayacağına, sorunlarını bu sayede ortadan kaldıracağına, karanlık geçen bir dönemin sona ereceğine, elinde bulunan imkânlar sayesinde zarar edebileceği bir işe girse bile bu durumu kazanca çevireceğine işaret ettiğine inanılır.

Falda fide biber görüldüyse özellikle iş konusunda büyük paralar kazandıracak girişimlerde bulunulacağına, sorunlu ve üzüntülü günlerin geride kalacağına ve dileklerin Allah’ın izni ile bir bir gerçekleşeceğine, problemlerle baş etmekte zorlanacağına, çözümsüz bazı olayların yaşanacağına yorumlanır.

Falda mandalina fidesi görüldüğünde başarılarının ve zaferlerinin çoğalacağına, çok üzüntülü yollardan geçeceğine ve kötü günler yaşayacağına, çok büyük ve hayırlı çalışmalara girerek çok başarılı işler ortaya koyacağına, hem de çok üzüleceğine, sıkıntısı ve derdi olan herkese destek olacağına delalet eder.

Falda asma fidesi görüldüğünde kısa süre içinde büyük kazanç sahibi olunacağına, kendisini çok büyük bir mutluluğa götürecek bir konuda adım atacağına, çok sevdiği ve çocukluktan beri yapmaya devam ettiği işler ile uğraşıp hayatın stresinden kurtulacağına, az bir sermayeyle yeni atılımlar yapacağına, maddi sorunlarının artacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda tarlada fide görmek daha çok emek vereceğine ve hep daha iyi ve daha güzel şeyler yaparak insanlara örnek olacağına, zor günlerin geride kalacağına, büyük bir işe kavuşacağına inanılır.

Falda saksıda yeşil biber fidesi görüldüyse sıkıntılarından ve sorunlarından eser kalmayacağına, tazeleneceğine ve canlanacağına, Allah yolunda büyük ve güzel işler yapacağına, masrafların bu dönemde artış göstereceğine, malının da eksilmeyeceğine, atılacak adımlar sayesinde çok büyük kazançlar elde edileceğine ve hiç beklenmedik bir çıkış yapılacağına delalet etmektedir.

Falda erik fidesi görülmesi elinde bulunan işlerde sorunlar yaşayacağına, onların hikmetli kişiliklerinden de feyz almak için mücadele vereceğine, çok büyük maddi sorunların yakın bir zamanda işleri çok kötü etkileyeceğine, kendisine hayırlı kapıların açılacağına, sorunların kısa bir zaman içinde biteceğine, hatalarından erken döneceğine inanılmaktadır.

Falda saksıda fide görülmesi üzücü haberler alacağına, insanların güvenini kazanacağına, çok umut bağladığı bir işten yaşayacağı hayal kırıklığı neticesinde hala dik durmaya çalışacağına, sıkıntı yaratan ve zor durumlara düşmeye sebep olan insanların uzaklaştırılacağına yorumlanmaktadır.

Falda zeytin fidesi görülmesi sevdiği kişiler ile çok güzel zamanlar geçireceğine, bir sebeple çok üzüntü duyulacağına, eline geçen kazancı daha da arttıracağına alamettir.

Falda ceviz fidesi görüldüyse geçim sıkıntısına ve yokluğa düşmeyeceğine, sevdiği kişiler ile sürekli vakit geçireceğine, kendisindeki bu değişimin çevresi tarafından sevinçle karşılanacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda dut fidesi görüldüyse kırgınlıkların geçeceğine ve mutlu olunacağına, bunları tekrar etmemek için kendine söz vereceğine, güzel günlerine kara bulutlar çökeceğine, gireceği bir işte çok sevdiği bir kişi ile bir ortaklık kuracağına, eline geçen fırsatları çok iyi bir şekilde değerlendireceğine, güzel ve rahat bir hayat sürüleceğine alamet etmektedir.

Falda kayısı fidesi görülmesi müreffeh bir yaşama sahip olacağına, ailesini de maddi olarak rahat ettireceğine, işle ve güçle arası iyi olmayan birinin yola getirileceğine, yeni işler alma fırsatı elde edeceğine alamettir.

Falda şeftali fidesi görüldüğünde maddi sıkıntıyla geçecek bir dönem geçirileceğine, onların bir dediğini iki etmeyeceğine, çok büyük ve geri dönülemez zararlar vereceğine ve falı kapatan kişinin çok sıkıntılı ve zor durumlara düşmesine ve kendi kendini yiyip bitirmesine sebep olacağına yorulmaktadır.

Falda kiraz fidesi görülmesi çalışkan bir kişi olunacağına, geleceği için atacağı yeni ve hayırlı adımlara, Allah’ın lütuflarını bulacağına, helal ve makbul olan dünya mallarına sahip olacağına, işlerin sürekli artacağına işaret etmektedir.

Falda birinin çiçek fidesi verdiğini görmek özlem ve hasret çekeceği günlerin çok uzun süreceğine, hakkında iyi yorumlar yapılacağına, kalıcı başarıyı yakalayacağına, alkış alacağına ve itibar göreceğine, ruhunun tüm kötülüklerinden arınacağına, ancak gelecek için kişinin hayatını bu işten kazanıp çok rahat bir yaşama kavuşacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda incir fidesi görülmesi imkânların günden güne azalacağına, sevdiği kişilerden birinin çok istediği bir şeyi gerçeğe çevireceğine ve büyük bir mutluluk yaşatacağına, sevilen bir kişi tarafından bir haksızlığa uğranılacağına tabir olunur.

Falda kıvırcık fidesi görüldüğünde hem de özel hayatında kısmetlerinin çoğalacağına, kendisini kurtuluşa götüreceğine, bir daha da hayatı boyunca bu imkânı elde edemeyeceğine ve başarısız olacağına, fırsatların istenmeden harcanacağına, özel hayatında da bazı yeni kararlar alacağına, yaşayacağı güzel günlerin de çoğalacağına delalet eder.

Falda havuç fidesi görüldüyse uzun bir süreden beri kötü giden işlerinin yakın bir zaman içinde çok büyük ve hayırlı kazançlar getirir hale geleceğine, zararlı bir alışkanlıktan uzaklaşılacağına, imreneceği ve adından övgü dolu sözlerle bahsedeceği kimse haline geleceğine, çok iyi işlere imza atıp çok sevilen bir kişi ve çok iyi bir aile babası olacağına rivayet eder.

Falda çay fidesi görüldüğünde insanlar tarafından sevilmesi ve sayılması sayesinde çok rahat edeceği bir pozisyona ulaşacağına, yaşanan üzüntü ve sıkıntıları çözeceğine, yaşanan tartışmaların sona ereceğine alamettir.

Falda üzüm fidesi görmek yaşam kolaylığı içine gireceğine, yeni işlere atılma fırsatı elde edeceğine, sevilen bir akraba yüzünden ihanete uğranacağına, pek çok hayal kırıklığı yaşayacağına, günlerini hastanede geçireceğine yorulur.

Paylaş, Muradın Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir