AnaSayfa / dere fal anlamları / Falda dere görmek

Falda dere görmek

Falda dere görmek hak ettiklerinin kendisine ulaşmayacağına ve elindekilerinin de gideceğine, düzenli ve disiplinli bir yaşam kuracağına, sıkıntısız ve rahat bir hayata sahip olunacağına, iş hayatında çok hayırlı çalışmalar gerçekleştirileceğine ve uzun zamandan beri hayal edilen bir şeye yakın bir zaman içinde kavuşulacağına, kazançlarının gittikçe azalacağına, aile bireyleri ile tartışma yaşayacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda dere gördüyseniz

  • Her konuda düşünerek karar verin.
  • Aceleye getirmek hiç kimsenin yararına olmayabilir.

Falda ormanda dere görmek maddi ve manevi açıdan zarara düşüleceğine, çok büyük bir ferahlık duygusu yaşayacağına, çalışmalarının kendisine mutluluk getireceğine, hem aile hayatında hem de iş hayatında çok sıkıntılı durumlara düşeceğine, başarıların ardının arkasının kesilmeyeceğine sıkıntıların ve zorlukların yakın zaman içinde sona ereceğine ve sevilen kişilerle çok büyük mutluluklar yaşanacağına rivayet eder.

Falda derede fare görülmesi olayın iş hayatını kötü bir şekilde etkilemesinden ötürü çok büyük maddi zarara uğranacağına, karşılaşılsa bile çok kısa bir sürede üstesinden gelineceğine, sosyo ekonomik durumunun iyileşeceğine, ahireti unutup dünyaya yaklaşmaya alamet etmektedir.

Falda sığ dere görüldüyse eski arkadaşlarından bir kısmıyla da görüşmeyi keseceğine, adımlarını dikkatli atıp iyi yerlere geleceğine, başarılarının önünde hiç kimsenin durmayacağına, hayattan her istediğini alacağına işaret etmektedir.

Falda derede akan bulanık su görüldüyse sağlıklı bir kişi olmaya, kısa bir zamanda bulunduğu mevkiden daha iyi bir mevkiye ulaşacağına, ancak daha sonra doğru adımların atılması ve gereken kararların hızlı bir şekilde verilmesi ile çözüme kavuşulacağına, kendisini çok yıpratacağına ve üzüleceğine, kendisine bir zamanlar destek olan ve her daim yanında duran kişilerin sırt çevireceğine işaret ettiğine inanılır.

Falda derede karpuz görüldüğünde mutlu bir beraberlik yaşayacağına, sorunlarından ve sıkıntılarından kısa sürede kurtulacağına, kırgınlıkların tatlıya bağlanacağına delalet ettiğine inanılır.

Falda dere aktığını görüldüyse maddi kaynakların zarar göreceğine, dünyevi hayatını garanti altına alacağına, sağlığının ve ağız tadının yerinde olacağına, kırgınlıkların ve kızgınlıkların kısa zamanda biteceğine, birçok insan için ekmek kapısı olacak bir işe girmeye, işsiz ve ekmeksiz günler yaşayacağına alamet ettiği söylenir.

Falda derenin kuruduğunu görüldüyse gerçek dostluklardan ve sevgiden uzak bir hayat süreceğine, yükünün azalacağına ve böylelikle içine düştüğü maddi sıkıntının da sonunun geleceğine, zor bir durumda kalacağına, düşmanlık besleyen kişilerin yenilgiye uğratılacağına, borçlarının çoğalacağına ve rızkının da eksileceğine alamettir.

Falda kardeşinin dereye düştüğünü görüldüğünde çok büyük üzüntü ve stres yaşasa bile yaptığı işte çok büyük başarı kazanacağına, maddi anlamda da güç ve kuvvet kazanacağına, kötü gününü de paylaşacağına, attığı her adımla çok daha fazla kazanç elde edeceğine ve sevdikleri ile huzur içinde yaşayacağına, büyük bir sevinç duyacağı bir haber alacağına ve işlerini bu sayede büyük bir başarı ile gerçekleştireceğine, büyük başarılara ve kazançlara kavuşacağına inanılır.

Falda dereden atladığını görüldüğünde sevinç ve mutluluk dolu günler yaşanacağına, çok iyi giden işlerin duracağına hatta iş yerinin iflas edeceğine, hayırlı bir döneme girileceğine ve yapılan çalışmalar ve ortaya konan projeler sayesinde huzur ve mutluluk duyulacağına, helal rızka sahip olunacağına delalet ettiğine inanılır.

Falda derede eşek görülmesi yakın bir arkadaşla çok büyük bir çalışmaya girip iş hayatında çok sıkıntılı ve zor zamanlar yaşanacağına ancak daha sonra atılacak akıllıca ve başarılı adımlar sayesinde büyük kazançlar elde edileceğine, yanlış kararlar vereceğine, yüceltileceği sözler duyacağına, iş hayatında çok büyük başarılar kazanacağına, dostlarınızla birlikte geçireceğiniz güzel günlere yorumlanmaktadır.

Falda derede para görmek onun kıymetini her daim bileceğine, iş hayatının daha kolay ve güzel olacağına, sıkıntılarının ve sorunlarının da yok olacağına, yaşadığı sorunların teker teker çözüleceğine ve yaptığı işlerde çok büyük başarılar kazanacağına işaret etmektedir.

Falda derede ekmek görüldüyse yaşadığı sorunların çözümü için çok olumlu adımlar atıp ortaya çıkan üzüntülü durumların son bulacağına, huzurlu günlerin uzaklaşacağına, maddi anlamda rahatlık göreceğine yorumlanmaktadır.

Falda yeşil alan ve dere görüldüğünde çeşme ya da okul gibi bir hayrat yaptırarak pek çok hayır duası kazanacağına, kısa süre içinde çok büyük atılımlar gerçekleştireceğine, bir sebeple işlerinde zamanlama hatası yapacağına, çok büyük bir zenginliğe kavuşup mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğine inanılmaktadır.

Falda akan bulanık dere görülmesi aile bireyleri arasında sürtüşmeler olacağına, yakın bir kişinin kendisine duyulan güveni suistimal edeceğine, kişi bekarsa karşısına çıkan yeni bir kısmetle dünya evine gireceğine, atacağı her adımda daha çok kazanç elde edeceğine ve kendisine yüksek mevkilerde bir yer bulacağına, mal ve rızkın çoğalmasına, sağlık sorunları ile geçecek bir döneme girileceğine alamet etmektedir.

Falda dereden temiz su aktığını görüldüyse sorunlu bir kişi ile kurulmuş olan ortaklıktan ötürü günden güne daha büyük bir darboğaza düşüleceğine, sevdiklerinin hep yanında olacağına, çok zor dönemlerden geçeceğine, çok büyük ve hayırlı işlere gireceğine, yaşamın tadını çıkaracağı şartlar elde edeceğine yorumlanır.

Falda dereye girdiğini görülmesi aile içinde büyük sorunlar yaşayacağına, borcunun da hafifleyeceğine, bazı sorunlar ile karşılaşacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda suyu bol dere görüldüyse gerçekleştirmek istediği projeleri bu sayede gerçekleştireceğine, korkularının sona ereceğine, kötü ve sorunlu bir dönemden geçeceğine, ana baba için büyük bir ev alınacağına işaret etmektedir.

Falda dereden berrak su aktığını görüldüğünde kısmetinin her zaman açık olacağına ve sırtının yere gelmeyeceğine, musibetlerin ve dertlerin kişinin yakasını bırakacağına, herkesin sahip olmak istediği hayata sahip olacağına, çok büyük bir çalışma yapılacağına yorumlanır.

Falda susuz dere görmek yaşanacak kötü olayların ardından kısa süreli bir hastalık yaşayacağına, yeni bir işe girmek için üst düzey bir yetkiliden yardım isteneceğine, yaptığı bir çalışma sonucunda işlerinin düzeleceğine rivayet eder.

Falda derede yün görmek yanında çalışan insanlara hem ekmek yedireceğine, aile hayatında çok mutlu zamanların yaşanacağına, kendisine zarar vermek isteyenlerin kendi dertlerine düşeceklerine ve yakın zamanda hayatında çok daha hayırlı bazı olayların yaşanacağına, sıkıntı getirecek bazı olaylar yaşanacağına işaret eder.

Falda siyah dere görmek sevdiği bir kişinin uzun zamandan beri arzuladığı bir şeyi kendisine hediye olarak vereceğine ve daha önce kaçırdığı bir fırsatın tekrar kapısını çalacağına, sevdiği kişiler ile birlikte daha önce el atmaya cesaret edemeyeceği bazı büyük ve yorucu çalışmalara imza atacağına, bencil insanlar yüzünden fal kapatanın çok zor durumlar yaşayacağına, çok büyük sevinçler yaşayacağına delalettir.

Falda derede timsah görmek büyük firmalar tarafından takip edilmeye başlayacağına, sevdiklerinin sağlığının da iyi olacağına, kendisini kıskanan ve işlerini kötüleyen kişileri yenilgiye uğratacağına delalettir.

Falda dereyi bulanık görmek yaşanan sıkıntıların herhangi bir sorun yaratmayacağına, sevdikleri ve ailesi ile çok mutlu olacağına, sorunlarına karşı destek istediği kişilerden destek göremeyeceğine, fal kapatanın tüm korkularından ve günahlarından arınacağına alamet etmektedir.

Falda tertemiz dere görmek işlerdeki karın artacağına, çok sıkıntılı dönemler geçirileceğine ve hastalık ve çeşitli sorunlar ile boğuşulacağına, yaşanacak bir gönül ilişkisi sayesinde çok büyük bir mutluluğa kavuşulacağına, yaşanan soruna bakış açısı değiştirilmediği için uzunca bir süre daha aynı sıkıntıyla yüzleşmek zorunda kalacağına, kendisini zor geçecek bir proje uygulama sürecinin ardından yorgun hissedeceğine, bekar ise evleneceğine tabir olunur.

Falda karanlık dere görüldüğünde saygın kişiliğini insanlar arasında temizlemek için büyük bir uğraş vereceğine, kalabalık ve eğlenceli bir mekâna gireceğine, kısmetinin ve şansının da her zaman açık olacağına, uzun süre kötü giden bir işin düzeltileceğine, iş sahibi olmak için uğraş verileceğine inanılmaktadır.

Falda tersine akan dere görüldüğünde tatilinin yarıda kalmasından ötürü kızgın ve üzgün bir şekilde sorunla ilgilenmeye başlayacağına ve yorgun olduğu için de kendisini bir türlü içinde bulunduğu sıkıntılı duruma adapte edemeyeceğine, hayallerine en kısa süre içerisinde kavuşacağına, böylece içinde bulunduğu sıkıntılardan ve sorunlardan kısa bir zaman içinde kurtulacağına, dost ya da akrabalarından birisi tarafından ihanete uğrayacağına, hane halkı arasına nifak tohumları serpileceğine işarettir.

Falda dereden bulanık su aktığını görüldüyse eğer hayırlı bir şey değilse sıkıntı çekeceğine, çalışmaların çok büyük başarılar kazandıracağına, uzun zamandan beri devam eden maddi sorunlarının biteceğine, yaşanan kötü olayların çok yakın bir zaman içinde düzeleceğine alamet ettiğine inanılır.

Falda dereden akan kirli su görüldüyse dost ve akrabaların sıkıntılarına çözüm bulunacağına, aklı başında ve daha doğru kararlar veren bir insan olacağına, bekarsa yakında evleneceğine ve mutlu olacağına, elde edilen kazanç ile daha farklı işlere girileceğine delalettir.

Falda masmavi dere görüldüyse fırsatların heba edileceğine, ancak bu durumların kısa süre içinde olumlu bir hal alacağına, yüzünü güldüreceğine ve tüm dertlerini unutturacağına, uğradığı zararlardan kurtulmak için alacağı borçlardan bir türlü kurtulamayacağına, yönetici makamına geleceğine ve kendisi ile gurur duyacağı önemli ve büyük işlere imza atacağına, aldığı iyi aile terbiyesi ve eğitim sayesinde herkesin takdirini toplayacağına yorulur.

Falda ikiye ayrılmış dere görüldüyse hayat içerisinde yepyeni bir sayfa açılacağına, hastalıkların şifa bulacağına ve çok uzun bir süredir devam eden kötü olayların artık sona ereceğine, uzun bir süre bu durumla uğraşacağına ve sonunda pes edeceğine işaret etmektedir.

Falda dereden karşıya geçmek görüldüyse kazanılan para ve mal ile çok büyük ve hayırlı yatırımlar yapılacağına, elinde bulunan imkânları kullanarak kendi işini kuracağına ve sevdiği kişilerden alacağı yardım ile işlerini çok hayırlı bir düzene oturtup kazanç elde edeceğine, yaşadığı sağlık sorununun tedavi edileceğine, dönüşte iş hayatı ile ilgili olarak çok büyük projeler ve çalışmalar gerçekleştirileceğine, büyük sorumluluklar alacağı bir mevkiye yükseleceğine işarettir.

Falda yemyeşil dere görülmesi sevdiği kişiden ihanet göreceğine, huzursuz bir ortamdan çıkılacağına, maddi ve manevi açıdan çok iyi yerlere gelineceğine, yönetici makamına geleceğine, mesleğinde aranan yetenekli kimse olacağına delalet etmektedir.

Falda oğlunun dereye düştüğünü görüldüyse neredeyse rahatsız olacağı bir duruma geleceğine ve hiç görmediği kadar büyük ve ağır bir sorun ile karşılaşacağına, kariyerini çok daha iyi yerlere taşıyacağına, çözmek için başkalarından yardım isteneceğine, geçiminin de daha rahat bir hale geleceğine, elinde bulunan imkânları yardıma muhtaç olan insanlar için kullanacağına, çalışma hayatının daha kolay bir hale geleceğine yorulmaktadır.

Falda dere kumu görüldüyse alınacak iş tekliflerini değerlendirerek başka sektörlerde de aynı başarılı çalışmaları yineleyeceğine, sorunlu ve sıkıntılı dönemlerden geçeceğine, atılan adımlardan ötürü çok sorun yaşayacağına, itibarlı ve saygın bir kimse olacağına, o kişi ile tutkulu ve büyülü bir aşk yaşayacağına işaret ettiği söylenir.

Falda dereden geçtiğini görülmesi üzüntü duyduğu bazı durumları ortadan kaldıracağına, onu darda bırakmayacağına, rahatlığının yaşlılığında dahi bozulmayacağına, elindeki parayı doğru yatırımlarla büyüteceğine, hileli işler yapmakta geri kalmayacağına, yaşanacak kötü olayların ardından kısa süreli bir hastalık yaşayacağına yorumlanmaktadır.

Falda kurbağa deresi görüldüğünde ortak işlere gireceğine, sevdiği kişiler ile arasını bozan insanlara hadlerini bildireceğine, mutlu bir insan olunacağına, uzaktaki bir akrabadan çok güzel ve hayırlı bir haber alınacağına, uzun bir dönemden sonra ilk kez çok rahat edileceğine ve daha güzel günler için beklenmeye başlanacağına, işlerinde daha önce yaşanmış olan sorunların tekrar karşısına çıkması üzerine daha hızlı ve daha kolay bir şekilde çözeceğine yorumlanmaktadır.

Falda yılanlı dere görüldüğünde tatilinin yarıda kalmasından ötürü kızgın ve üzgün bir şekilde sorunla ilgilenmeye başlayacağına ve yorgun olduğu için de kendisini bir türlü içinde bulunduğu sıkıntılı duruma adapte edemeyeceğine, iç dünyasında rahata kavuşacağına, hayata karşı isteğini ve neşesini yitirecek olaylarla karşılaşacağına rivayet eder.

Falda dereye işediğini görüldüğünde kısa sürede büyük bir aşama kaydedileceğine, işlerin hayırlı kapılar açacağına, olumlu gelişmeler yaşayacağına ve hayatında sürpriz olacak olaylar meydana geleceğine rivayet eder.

Falda soğuk dere görmek kuracağı bir ortaklığın yeni bir hayatın kapılarını açacağına, haneyi bolluk ve bereketin kaplayacağına, kısa bir süre içinde çok büyük kazanç elde edeceğine, kişiliğini ortaya koymaya çalışırken aşırı despot ve sert bir görüntüye neden olduğu için yanlış anlaşılacağına delalet etmektedir.

Falda derede gemi görüldüyse kişinin ağız tadının ve rahatının yerine geleceğine, ele geçen fırsatların heba edileceğine, ihtiyaçlarını kolaylıkla gidereceğine, maddi olarak çok sıkıntılı durumlara düşeceğine alamet ettiğine inanılır.

Falda çok akan dere görüldüyse mutluluğunun ve başarısının katlanarak artacağına, kısa zaman içinde büyük kazançlar elde edilmesine vesile olacak bazı işlere girileceğine, iş hayatında kendisi ile uğraşan düşmanları olacağına rivayet eder.

Falda dereden akan temiz su görülmesi haklılığının anlaşılacağına ve hakkı olanın kendisine teslim edileceğine, uzun bir zamandan beri iş ile ilgili yapılmaya çalışılan iş anlaşmalarının Allah’ın izni ile yapılacağına, sıkıntılarının ve dertlerinin çok yakın bir zamanda neşeye ve sevince dönüşeceğine, yokluk içine gireceğine, yaşama isteğini ve yarınlara olan inancını da kaybedeceğine işaret eder.

Falda kuru dereden su aktığını görüldüğünde aile büyüklerinden birinin sağlık sorunlarından ötürü koşturulacağına, elinden gelenleri ortaya koyarak zorluk çekmeden sorunlardan kurtulacağına, aile büyüklerinin araya girmesine rağmen yine de herhangi bir barış yaşanmayacağına, yakın bir zamanda kalbine göre birisini bulacağına, kazancının ve sermayesinin boşa gitmeyeceğine, aile bireylerinin birbirlerine verecekleri destekler sayesinde işlerin eskisinden daha iyi ve daha büyük bir hale dönüşeceğine delalet ettiğine inanılır.

Falda dereden kırmızı su aktığını görülmesi ticaretin düzene gireceğine ve kazançlı şekilde ilerleyeceğine, yaptığı bu şeylerin başarılı olması sayesinde çok büyük kazançlar elde edeceğine, sıkıntılarından ve üzüntülerinden kurtulacağına, yaşam refahının düşeceğine alamet eder.

Falda kaynayan dere görülmesi küs olduğu kişilerle yeniden bir araya geleceğine, güzel bir birlikteliğe başlanacağına, saygınlığına leke sürüleceğine, büyük ve başarılı kişiler ile tanışılacağına, aile bireyleri ile bu işten ötürü ters düşüleceğine işaret ettiğine inanılır.

Falda çok su akan dere görüldüyse sıkıntılarından ve üzüntülerinden kısa bir zaman içinde kurtulacağına, mutsuzluğunu iş hayatına da yansıtacağına, aradaki tatsızlığın kısa sürede halledileceğine, o işten ekmek yiyeceğine ve yanındakileri de ekmek sahibi yapacağına alamettir.

Falda derede güvercin görülmesi çok büyük bir ferahlama yaşayacağına, onlardan iyilik ve yardım göreceğine, büyük zorluklar çekerek ödenen borçların yakın bir zaman içinde biteceğine delalettir.

Falda derede yüzmek görüldüğünde tüm kalbi ile Allah’a döneceğine, maddi olarak büyük bir zarar görüleceğine, rahat ve kazançlı bir işin başına geçeceğine yorulmaktadır.

Falda kamyonla dereye düştüğünü görmek verimliliğinin artacağına ve başarılarının devamının geleceğine, hayırlı bir kısmet ile tanışıp üzüntülü ve sorunlu ruh halinden kurtulup yine gülmeye ve eğlenmeye başlayacağına ve hayatına kaldığı yerden devam edeceğine, genç kimselere eğitim vereceğine, bolca romantizm olan yeni bir ilişkiye başlanacağına alamet eder.

Paylaş, Muradın Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir