AnaSayfa / buğday fal anlamları / Falda buğday görmek

Falda buğday görmek

Falda buğday görmek yaptığı kötülüklerin cezasını çekmesi için elinden gelen herşeyi yapacağına, inancını yitirmeyen tanıdıklarına şükranlarını ileteceğine, konforunu ve rahatını yitireceğine, sıkıntıların ve sorunların yakın zaman içinde ortadan kalkacağına, karmaşadan ve belirsizlikten kurtulacağına, sadece maddi gücünün değil aynı zamanda manevi gücünün de ömür boyu süreceğine işarettir.

Falda buğday gördüyseniz

  • Size söz verilen birşeyi elde edebilmek için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalabilirsiniz.
  • Direksiyona hakim olmakta fayda var.

Falda olmuş buğday görmek hayal kırıklığı yaşayacağına, işlerindeki şansının ve kısmetinin hiç bozulmayacağına, helal ekmek yiyeceğine, geçmişi unutarak bundan sonra yolun kalan kısmına bakacağına, kendisini başarılarından ve mutluluğundan dolayı çekemeyen ve bu yüzden hakkında dedikodu çıkartan insanları hayatından çıkartacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda buğday satmak görülmesi uğradığı zararların yakın zaman içinde telafi edileceğine ve çok daha iyi bir iş için destek alacağına, hayatına olumsuz etkilerde bulunan kişilerden aklını kullanarak uzak duracağına, kişinin eninde sonunda istediği hayata kavuşacağına, ona şifa olmayacağına, hayırlı bir işe adım atılacağına alamet ettiğine inanılır.

Falda buğday öğütmek görüldüğünde fakir ise açılacak şansı ve artacak geliri ile beraber daha refah içinde bir hayata kavuşacağına, zor zamanların ferahlığa çıkacağına, işlerinin yolundan çıkacağına, her türlü dünya nimetlerinden faydalanacağına, kendisini çekemeyen insanları hayatından çıkaracağına, yaşanan sorunların günden güne çoğalacağına işaret etmektedir.

Falda buğday ve ceviz görüldüyse sorunların yakın bir zaman içinde son bulacağına, sıkıntılarından ve sorunlarından resmi bir kurum sayesinde alınacak bir yardımla kurtulacağına, maddi sorunlarının çözüleceğine, yüzlerinin gülmesini sağlayacağına tabir olunur.

Falda bir tas buğday görmek gerek malından gerekse parasından vermekten bir an olsun tereddüt etmeyeceğine bu sayede sadece bir insana yardım etmekle kalmayacağına, sorunların ve sıkıntıların daha fazla büyümesine engel olacağına, elinde avucunda ne varsa hepsini satmak zorunda kalacağına ve çevresindeki kişiler tarafından desteklenmeyeceğine, sağlam ve sarsılmaz bir makama oturacağına yorulmaktadır.

Falda kırmızı buğday görüldüğünde türlü sebeplerle askıya alınmış olan bir projenin sonlandırılacağına, iyiliğin ve hayrın kendisini her daim bulacağına, üst mevkilerde bazı görevlere terfi edileceğine, elini attığı her işi layığıyla sonuçlandıracağına delalettir.

Falda buğday çıkmasını görüldüğünde enerjik ve hafiflemiş hissedeceğine, çok büyük çaba gösterilmesine rağmen bir türlü toparlanmayacağına, epey bir süreden beri inişli çıkışlı seyreden işlerin düzene gireceğine, çıkılacak bir yolculuğun çok tatsız bir olayla sona ereceğine ve bir sebepten ötürü bir miktar ceza ödemek zorunda kalınacağına, çok daha rahat bir hayata kavuşacağına ve kendinden emin bir kişi olarak yaşamına devam edeceğine işaret etmektedir.

Falda buğday haşlaması görmek kıskanılacak projelere imza atılacağına, çok alıngan olacağı bir dönemin yaklaştığına, kısmetsizliğin ve şanssızlığın geride kalacağına yorumlanır.

Falda küflü buğday görmek sevdiği kişiden de ayrılacağına, yüzünün güleceğine ve çok mutlu olacağına, ikinci bir şans vereceğine fakat sorunun tekrarlaması halinde bu insanları hayatından çıkaracağına, hayal edilen ve üzerinde çok düşünülen bir işin hayırlı gelişmelere vesile olacağına, endişe duyulan bir konuda çok iyi bir duruma geçileceğine, aile hayatında çok sevindirici ve güzel bir haber alınacağına alamet ettiği söylenir.

Falda yetişmiş buğday görülmesi işlerinin yakın bir zaman içinde sıkıntı çekmesine sebep olacağına, kalbini tekrar hayata açacağına, müşkül durumların üstesinden geleceğine, eski enerjisini bulacağına delalet eder.

Falda yığılı buğday görmek hayallerinin de yarım kalacağına, sorunların kısa zamanda ortadan kalkacağına, yaşanan olumsuzluklardan ders çıkarılacağına, ortak olarak girilen bir işte çok zarar edileceğine, kişinin toplumdaki statüsünün yükseleceğine, yüklü miktarda kazanç elde edeceğine ve çok geçmeden hayallerine kavuşacağına işaret ettiği söylenir.

Falda işlenmiş buğday görüldüğünde sevilen kişilerle uzun süreli bir ayrılık yaşanacağına ve eşler arasına girecek bir kara kedi yüzünden tartışmaların baş göstereceğine, ruhsal açıdan kendisinde güç bulan kişinin her işe gözü kara bir şekilde atlayacağına, güzel ve sürpriz gelişmelerle karşılaşacağına, çözmeye çalıştığı problem ya da durum içinde sürekli başa döneceğine inanılır.

Falda birinin buğday getirdiğini görülmesi elinin darlık içinde kalacağına, yüklü miktarda kazanç elde edeceğine ve çok geçmeden hayallerine kavuşacağına, sıkıntılı olduğu bir durumda fal kapatanın sevinçten havalara uçmasına vesile olacak bir haber alacağına, gerçekleştireceği bazı çalışmalar sayesinde çok daha iyi bir hayata kavuşacağına delalet ettiği söylenir.

Falda buğday süpürdüğünü görülmesi yapılan bir hatanın düzeltileceğine, bazı sorunlar yüzünden rakiplerin ya da düşmanların sevineceğine, uzun zamandan beri yalnız olmanın verdiği kötü hislerin geçmeye başlayacağına işaret eder.

Falda pişirilmiş buğday görülmesi özlemlerinin ve arzularının gerçekleşeceğine, haneye bolluk ve bereketin dolacağına, her işinde hayırla karşılaşacağına rivayet etmektedir.

Falda buğday ve para görmek dost ya da akrabalardan alınacak yardımlar ile parasal sorunların sona ereceğine ve aile içerisinde yaşanan gerginliklerin yerini genişliğe bırakacağına, elinde bulunan imkânları hak yolu için kullandığına ve ettiği duaların Allah katında karşılığını bulacağına, varını yoğunu kaybedeceğine delalet etmektedir.

Falda buğday yıkadığını görülmesi yanlış bir karar vereceği için  eline geçen fırsatları kaçıracağına, huzursuzlukların tatlıya bağlanacağına, dünya nimetlerinin daha fazlasına sahip olacağına ve neşesinin de yerine geleceğine, yaptığı başarılı ve büyük çalışmalar sayesinde işlerini yoluna sokacağına delalet eder.

Falda güvercin ve buğday görülmesi çok büyük bir huzur ve mutluluk duyacağına, kazancının her kuruşunun karşılığını alın teri ile vereceğine, iş yaptığı sektörde rakiplerinin olmayacağına, devlet kurumlarından birinde ciddi bir iş yapacağına, tövbelerinin ve dualarının kabul olacağına işaret ettiği söylenir.

Falda yağmur ve buğday görüldüğünde dedikodu yüzünden bir akrabanızla ufak bir tartışma yaşanacağına, rakipler ile rekabet edemeyecek durumlara düşeceğine, maddi olarak çok zor bir döneme gireceğine ve büyük bir zarara uğrayacağına, sorunların günden güne daha zor bir duruma geleceğine, işitilen sözlerden ötürü gururun kırılacağı işaret ettiği söylenir.

Falda kendini buğdayın içinde görüldüğünde el attığı bütün projelere başarı kazandıracağına, sevdiği kişilerle birlikte atacağı adımlar sayesinde çok mutlu ve huzurlu bir aile kuracağına ve yaptığı hataları kısa bir zaman içinde telafi edeceğine, geçmişte yaşanan kötü günlerin unutulacağına rivayet etmektedir.

Falda mezarlıkta buğday görüldüğünde rızkının hiç eksilmeyeceği gibi her geçen gün daha da çoğalacağına, herkesin yardımına koşacağına, aile bireylerinin birbirlerine çok bağlı olacağına delalet ettiği söylenir.

Falda çatıda buğday görmek aile bireyleri ilgili olarak sevinçli bir haber alınacağına, elinde bulunan imkânları çok doğru ve iyi bir şekilde kullanacağına, parasal sıkıntılarını ortadan kaldıracağına, büyük ve güzel işler yapacağına işaret ettiği söylenir.

Falda çok buğday görüldüyse zor bir anda vereceği akıllıca bir karar sayesinde büyük bir zarara uğramaktan kurtulacağına, neredeyse mahkemelik olunacağına, hayal ettiği işe ve hayata kavuşacağına, mutlu bir beraberlik yaşayacağına, hasta ise iyileşeceğine, kendi hataları ile yüzleşeceğine yorulur.

Falda buğday dolu çuval görmek başarılarının ve mutluluğunun da daim olacağına, olmayacak işlerin peşinde beyhude nefes tüketeceğine, sorunların teker teker çözüme kavuşacağına rivayet etmektedir.

Falda haşlanmış buğday görüldüyse bir sebeple bu akrabası ile son kez konuşup aralarındaki ipleri koparacağına, çocukluktan beri hayali kurulan ve her zaman çok istenen şeylere ulaşılacağına ve çok güzel ve hayırlı bir hayat sürüleceğine, karşılıklı olarak fikir birliğine varılacağına, yardım istediği kişilerin destek vermeyeceğine, hayallerinin yıkılacağı sözler işiteceğine, buna karşılık ani bir haber alarak tüm derdinden ve üzüntüsünden kurtulacağına işarettir.

Falda buğday kurdu görüldüğünde her zaman fal kapatanın daha büyük bir avantaj sahibi olayacağına, ister istemez başının belaya gireceğine, bir süre bu durumun devam edeceğine, bir fitne çıkarmaya, hayallerini ve isteklerini yerine getirmek için var gücü ile mücadele edeceğine yorumlanmaktadır.

Falda yığınla buğday görüldüyse aile bireyleri ile uyumunun süreceğine, umutsuzluklarını geride bırakacağına, yapacağı planların altüst olacağına delalet eder.

Falda buğday seçtiğini görüldüğünde keyifli sohbetler edeceğine ve uzun zamandır hiç keyif almadığı kadar keyif alacağına, elinin darlık görmeyeceğine ve aldığı hayır duaları nedeniyle kazalardan uzak yaşayacağına, çok kısa sürede sevdiğiniz birinden sevindirici bir haber geleceğine ve hayatınızın bundan sonraki kısımlarına şansın sizden yana olacağına, geleceğinin kendisine hayır ve mutluluk getireceğine, doğru hamleleri yapmak için zamanın geldiğine inanan fal kapatanın iş yatırımları yapacağına ya da iş değişikliğine gideceğine, falı kapatan kişiyi çok zor durumlara düşürecek olaylardan kurtulacağına delalet etmektedir.

Falda fare ve buğday görüldüğünde iş dünyasının önde gelen kişilerinden olunacağına, atılan adımların yakın zaman içinde zarar getireceğine, anne baba dualarının alınacağına ve sonunda büyük kazanç elde edilecek bir yola girileceğine, uzaktaki bir akrabadan çok güzel ve hayırlı bir haber alınacağına, yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılması için borç alınacağına inanılmaktadır.

Falda üzerine buğday yağdığını görülmesi herhangi zarara uğramayacağına, özle ve iş hayatında üstün başarılar elde edeceğine, eline geçen bütün imkânları kullanarak hayalinde kurduğu hayata kavuşacağına, dertlerin ve sorunların biteceğine alamet eder.

Falda buğday sermek görüldüyse hayırlı kişiler ile arkadaşlıklar kurularak çok güzel çalışmalar yapılacağına, neredeyse rahatsız olacağı bir duruma geleceğine ve hiç görmediği kadar büyük ve ağır bir sorun ile karşılaşacağına, sorumlulukların bir türlü yerine getirilemeyeceğine, güzel günler için yaşayacağına, işlerinin bozulması nedeniyle gelirinin ve rızkının azalacağına bu nedenle de üzülerek yataklara düşeceğine inanılmaktadır.

Falda buğday kuruttuğunu görüldüyse sorun olarak yoluna çıkan şeylerden kurtulacağına, elindeki imkânları çok iyi bir şekilde kullanacağına, gönül işlerinden mutluluk bulacağına, ortaya çıkacak sorunlardan kurtulacağına ve karşılaşacağı sıkıntılardan zarar görmeyeceğine, sayılan ve sevilen bir kişi olunacağına ve üzüntü çekilen bir dönemin biteceğine, sıkıntıları atlatmak için türü yollar deneyeceğine yorumlanmaktadır.

Falda kaynayan buğday görüldüyse geleceğinin başarılar ve zaferlerle geçeceğine, kötü niyet besleyen bir komşuyla ilişkilerin kesileceğine, alacağı güzel haberler sayesinde adeta mutluluktan havalara uçacağına, etrafındaki kişilere de yardım edeceğine işaret etmektedir.

Falda tepside buğday görüldüğünde bunun birçok derdinin çözülmesine vesile olacağına, bir sıkıntısı varsa ona çare bulacağına, hem aile hayatında hem iş hayatında hayırlı olayların yaşanacağına yorumlanmaktadır.

Falda süt ve buğday görmek bir süre maddi sıkıntılar yaşayacağına, hayatının belli bir rutine oturacağına, ancak daha büyük çalışmalar yapmak için fal sahibinden yardım isteyeceğine, bekarların evlenmesi için ön ayacak olunacağına işaret eder.

Falda çürük buğday görülmesi şansının ve kısmetinin de ömür boyu açık olacağına, sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulması için çok büyük bir destek olacağına, onları gerçekleştirmek için her türlü fırsatı kullanacağına işaret ettiğine inanılır.

Falda inek ve buğday görüldüyse tartışmalı geçecek bir toplantıya gireceğine, yapacağı kusur nedeni ile toplumdaki güzel yerini kaybedeceğine, çok büyük bir üzüntü duyacağına, aksiliklerle dolu bir döneme girileceğine, büyük sıkıntıların çözülmesinde çok iyi ve başarılı adımlar atacağına, verimli işlere gireceğine işarettir.

Falda pişmiş aşurelik buğday görüldüğünde ağlayıp sızlayacak kadar acizlik içinde olmaya izin vermeyeceğine, zarar etme riskini en aza indireceğine, işlerinin kendisini çekemeyen kişiler tarafından baltalanacağına, sıkıntı ve sorun yaratan bütün kişileri hayatından çıkaracağına delalettir.

Falda çok sayıda buğday görmek çok rahat bir şekilde insanlara iş yaptırabileceğine, aksi halde çok daha kötü bir durumla karşılaşacağına, kaderinin yüzüne güleceğine ve herşeyin istediği yönde ilerlemeye başlayacağına, kendi işini kurarak büyük atılımlar gerçekleştireceğine yorulur.

Falda buğday ve karınca görüldüyse hayırlı bir kısmetle dünyaevine gireceğine, istenenden daha fazla mala sahip olunacağına, başarısızlığı karşısında yıkılacağına, hayatına bolluğun ve bereketin geleceğine, rakiplerin ve çekemeyenlerin bu sayede yenilgiye uğratılacağına, üzüntülerinden ve dertlerinden ötürü hasta olacağına delalettir.

Falda buğday ve yılan görüldüğünde çok hayırlı adımların atılacağına, yaşadığı üzüntünün sona ereceğine, hayırlı ve güzel çalışmalar gerçekleştirileceğine, bir sebeple ortaklığın bozulacağına, edilen duaların Allah katında kabul göreceğine, çok başarılı işlere girileceğine ve gelecek planlarının çok başarılı olmasını sağlayacağına alamettir.

Falda uzun buğday görüldüyse sorunlarının kısa bir zaman içinde sona ereceğine, aile hayatı içinde istenen ve hayali kurulan ne varsa sahip olunacağına, zaman zaman bu işyerinde verilen hizmetle ilgili olarak seminerlere gidileceğine ve konusunda uzman bir kişi olunacağına işarettir.

Falda buğdayın yandığını görüldüğünde kafasını kurcalayan sorunların biteceğine, bir organizasyona katılacağına, aksine büyük zarar görülmesine sebep olacağına, işsiz ve aşsız kalmayacağına, çalışmalarının meyvelerini rahata kavuşarak toplayacağına, aile saadetinin de artacağına alamettir.

Falda çok fazla buğday görmek elden çıkan malların geri kazanılacağına ve yaşanan eksikliklerin giderileceğine, işsiz kişilerin iş ararken stres yaşayacaklarına ancak sonucun güzel olacağına, kendisini iyi hissedeceğine, en sıkıntılı ve korkutucu anda bile Allah’ın yardım edeceğine delalet etmektedir.

Falda buğday toplamak görüldüğünde dedikoduların deyim yerindeyse bıçak gibi kesileceğine, fal kapatanın az bir sürede ferahlığa kavuşacağına, hırsını ve öfkesini yenmeyi becereceğine bu sayede de içinin mutlulukla dolacağına işaret eder.

Falda ekmek ve buğday görmek yaşadığı bu durumlarda destekçisinin çok olacağına, başarılı bir şekilde işlerini gerçekleştireceğine, maddi durumunuz kötüyse kısmetlerinizin artacağına, arabalara ve topraklara sahip olacağına, taşıyamayacağı ve kaldıramayacağı yükümlülükler üstleneceğine, maddi açıdan büyük zarara uğranılacağına yorumlanır.

Falda odada buğday görüldüğünde işinde terfi edeceğine, epey sorunlu bir duygu haline geleceğine ve üzüntülü günler yaşanacağına, karanlıkların aydınlanacağına ve depresif bir kişilik sergileyen bir akrabanın düzeleceğine yorumlanır.

Falda güvelenmiş buğday görüldüyse rahata ereceğine ve geniş geniş yaşayacağına, uzak bir yerden gelecek iş teklifinin kabul edileceğine, kısmetlerinin hiç eksilmeyeceğine, üzüntü duyulmasına sebep olan durumların ortadan kalkacağına ve düşmanlık yapanların kendi dertlerine düşeceğine inanılmaktadır.

Falda kavrulmuş buğday görüldüğünde söz nedeniyle üzüntü yaşayacağına, sıkıntıdan sonra feraha erileceğine, aralarında herhangi bir sorunun başgöstermeyeceğine, özel hayatında gerçek ve kalıcı saadeti bulacağına, sağlık konusunda daha dikkatli olunacağına delalet etmektedir.

Paylaş, Muradın Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir